SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

E ticaret Uzmanı Nasıl Olunur? (Kimdir)

SEO
e ticaret uzmani nasil olunur 1

Kategori :

SEO

Paylaş :

E ticaret uzmanı nasıl olunur? Bunu kendiniz için veya firmanız için araştırıyor olabilirsiniz. E ticaret uzmanı ne kadar maaş alır? E ticaret nasıl yapılır? Soruların cevabını yazımızda alacaksınız. E ticaret uzmanı olmak için yapmanız gerekenler vardır. Uzmanlık zaman alan bir şeydir. Uzman olmak için en az 5 veya 10 firmayı yönetmeniz gerekebilir. Ama bunun dışında önce yapılması gerekenleri infografikte sunalım.

e ticaret uzmanı nasıl olunur?

 

Özetlersek E ticaret Uzmanı Nasıl Olunur?

  1. E-ticaret Eğitim almanız gerekir.
  2. Tasarım Eğitimi almanız gerekir.
  3. Analiz araçlarını kullanmanız ve Analiz raporu oluşturmak.
  4. Reklam oluşturmak ve gerekli reklam işlemlerini öğrenmek.
  5. Seo arama motoru optimizasyonu işlemlerini yapmak.
  6. Müşteri gibi düşünüp ihtiyaç listesi oluşturmak.
  7. Pazarlama tekniklerini öğrenmek.
  8. Deneyimlerinizden öğrenin.
  9. E-posta pazarlamasını öğrenin.
  10. Yenilikçi olun. Farklı teknikleri ilk siz uygulayın.

[su_box title=”Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur?” radius=”6″]Çağımızda en çok iş imkanı teknoloji ile ilgili işlerde mevcut. Bunların içinde Dijital Pazarlama Uzmanı da var. Peki dijital pazarlama uzmanı ne iş yapar?[/su_box]

E-ticaret Uzmanı Nasıl Olunur?

1- E ticaret eğitimi almak önemlidir.

Google gibi sertifika veren işletmeler var. Bu sertifikayı almak önemlidir. Ayrıca Linkedin’de kursları değerlendirebilirsiniz. Ben uzaktan özel ders ile gerekli eğitimi sağlamaktayım. Bu içerikte bir e-ticaret sitesi nasıl kurulur ile başlayıp gerekli tüm eğitimi vermekteyim. Özel dersi bitiren herkes kolayca e-ticaret sitesini kurabilecek ve tasarımlarını yapabilecek. Temel düzeyden başlayıp, üst seviyeye çıkartacaktır.

2- Tasarım eğitimi almanız gereklidir.

Tasarımı bilmek çok önemlidir. Gerekli tasarımları sosyal medya’da ve sitede sunmak çok önemlidir. Bu tasarım yönünü geliştirmek için kursları almanız önemlidir. Özel derste bu eğitim verilecektir.

analizler3- Analiz Yapmayı Öğrenmek Çok önemlidir.

Tasarımdan sonraki en önemli şey kesinlikle analizdir. Analizi yaptığınızda bunun raporlarını oluşturmak çok önemlidir.

4- Reklam oluşturmayı Bilmek Önemlidir.

E-ticaretin olmazsa olmazı dijital reklamdır. Reklam girmeyi öğrenmeniz bu yüzden çok önemlidir.

seo analiz5- Seo arama motoru optimizasyonu temelleri öğrenmek çok önemlidir.

Seo çok geniş bir alan ama temellerini öğrenmek ilk başta hedeflerinize ulaştıracaktır. Seo mantığını öğrendiğinizde e ticaret yapmanız çok kolaydır.

6- Müşteri gibi düşünmek çok önemlidir.

Müşteri düşüncesini analiz etmek ve siteyi ona göre tasarlamak çok önemlidir. Pazarlama stratejisini hedefteki müşterilerinize göre tasarlamak çok önemlidir.

7- Pazarlama tekniklerini öğrenmek önemlidir.

Pazarlama kuralları e-ticarette hala geçerli ve bunları öğrenip dijitale aktarmak çok önemlidir. Pazarlama kurallarını öğrendiğinizde çok daha fazla kazanacak ve kazandıracaksınız.

8- Her deneyim size büyük bir adım attıracaktır.

Kazançlarınızı arttırmak istiyorsunuz o zaman deneyiminizi arttırmalısınız. E-ticaret bir anda öğrenilecek bir şey değildir. Her firma ve site size deneyim kazandıracaktır.

9- E-posta pazarlamasını öğrenin.

E-ticaret faaliyetlerinde mail pazarlama çok önemlidir. Burada Mailchimp kullanabilirsiniz. Ayrıca Push Notification dediğimiz yöntem ile e-ticaretinizi arttırabilirsiniz. Onesignal bu konuda size büyük avantaj sağlar.

10- Yenilikçi Olun.

Yeni tasarımlar ve yeni fikirlere açık olun. Sürekli büyük firmaları takip edin. Gerekli olan tüm donanımlara sahip olsanız bile yenilikçi değilseniz dijital ortamda başarılı olamazsınız. Sitenizi güncel tutun. Kendinizi de güncel tutun. Sürekli makale okuyarak konu hakkında bilginizi yenileyin. Sosyal medya sitelerini takip edin.

[su_box title=”Sosyal Medyanın Seo Üzerinde Etkisi?” radius=”6″]Sosyal Medya her marka için çok önemlidir. Sosyal medya platformlarında markanızı temsil etmeniz önemlidir. Ama sosyal medyanın bir önemli etkisi de seo ile ilgilidir. Sosyal medyanın seo üzerinde etkisi vardır. Bu resmi olarak açıklanmasa bile gayrı resmi bunu fark edebiliriz. Konuyu okumak için tıklayınız. Sosyal Medyanın Seo Üzerinde Etkisi.[/su_box]

E ticaret Uzmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Her alanda olduğu gibi bu alanda da kesin şu maaş diyemeyiz. Bu tamamen sizin kendinizi ispatlamanız ile ilgili biri durumdur. Pek çok e ticaret uzmanı freelance çalışır. Ortalama 3000 ₺- 9000₺ arasında değişmektedir. Maaşlı çalışan e-ticaret uzmanları kendi yeteneklerine ve kazandırdıkları kadar prim alabilir. Prim sistemi hatta % yüzde ile çalışan e-ticaret uzmanları vardır.

[su_box title=”Sosyal Medya Uzmanı Kimdir?” radius=”6″]Sosyal Medya Uzmanlığı ile ilgili bilgi almak için ve nasıl olunacağını öğrenmek için hemen tıklayın. Sosyal Medya Uzmanı Kimdir?[/su_box]

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.