SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Sosyal Medya’nın Seo Üzerinde Etkisi

SEO,Sosyal Medya
sosyal medyanın seo üzerinde etkisi

Kategori :

SEO,Sosyal Medya

Paylaş :

Sosyal Medya her marka için çok önemlidir. Sosyal medya platformlarında markanızı temsil etmeniz önemlidir. Ama sosyal medyanın bir önemli etkisi de seo ile ilgilidir. Sosyal medyanın seo üzerinde etkisi vardır. Bu resmi olarak açıklanmasa bile gayrı resmi bunu fark edebiliriz. Direk bir etkiden bahsetmesek bile dolaylı yoldan zaten etkileri var. Özellikle youtube platformunun gerçek anlamda etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

#1 TRAFİK

Sosyal medya site trafiğine direk etki eder. Kısaca facebook, twitter ve pinterest direk trafiğinize etki edecek platformların başında gelir. İnstagramda aynı etkiyi gösterebilmektedir. Trafiğin artması seo da size avantaj sağlar.

#2 PROFİL

Sosyal medya profilleri sadece kendi içinde değil aynı zamanda google arama sonuçlarında (seo) da gözükür. Hatta pek çok arama sonucunda siteden sonra 2. sırada çıkar. Bu sosyal medyanın seo’nuzu ne kadar etkilediğini gösterir niteliktedir.

#3 ETİKETLER

Sosyal medyada çok etkisi bulunan etiketler içeriklerinizin sürekli ulaşılabilir olmasını sağlar. Bu da kelimelerde öne çıkmanıza yardım eder.

#4 POPÜLERLİK

Sosyal medyada içerikleriniz fazla etki alıyorsa google ne kadar ilgilenmediğini söylese bile bir şekilde seonuzu etkilediği bir gerçektir.

#5 ARAMA

Sosyal medya platformları ayrıca bir arama motorudur. Hepsinin kendi içinde bir arama algoritması vardır. Aramalarda öne çıkmak içeriğinize daha çok trafik çeker ve bu sitenizin seo sunu doğrudan etkiler.

#6 YOUTUBE

Bunu başta da söylemiştik. Youtube hem trafik anlamında hemde direk video gösterimlerinde ön sırada çıkarak seonuzu doğrudan etkiler.

#7 YEREL SEO

Facebook gibi sosyal medya platformlarında yerel işletme olarak açtığınız hesaplar. Yerel seonuzu doğrudan etkiler. Bu büyük bir artıdır. Çünkü çoğu işletme ulusal değil yereldir. Kısaca Niğde de hizmet veren bir web sitesi google da istanbulda çıkması çok önemli değildir. Ama Niğde de google aramalarda bulunması çok önemlidir.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Sosyal Medya Seo’da Etkisi Var mı?” answer-0=”Evet bu soruya cevabımız kesinlikle Evettir. Youtube direk etki eden platformlardandır. Aynı zamanda Facebook’un yerel seo için etkisi büyüktür.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Sosyal Medya’yı Seo için Nasıl Yönledirebilirim?” answer-1=”Etiketlere önem vermek birinci sırada gelir. Ayrıca içerik paylaşımı çok önemlidir. Profillerde sitenizi tanımlamakta çok önemlidir.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”Sosyal Medya Reklamları Seo da Etki Gösterir mi?” answer-2=”Sosyal medya reklamlarının seo için ciddi bir etkisi vardır. Bunu pek çok seo uzmanı söylemektedir. Trafik arttıkça seo da ön sıralara gelirsiniz. Doğru kelimeler ile girilen bir reklam seonuzu arttıracaktır.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.