SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Pinterest’te Takipçi Arttırmak [Uzmanından Teknikler]

Sosyal Medya
pinterest takipçi arttırmak

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Pinterest’te takipçi arttırma çok önemlidir. Takipçiniz panolarınızı ekler veya pinler. Bu da pininizi daha görünür yapar. Pin görünür olunca daha fazla kişi sitenize gelir. Kısaca organik trafik için pinterest gerçek bir duayendir. Peki takipçi arttırmak kolay mı? Hayır pinterestte takipçi arttırmak gerçekten zor ve zaman alır. Takipçi arttırmak için zaman ve enerji harcamak gerekir. Pinterest takipçi yükseltmenin en kolay 10 yolunu yazalım o halde. Bu adımları bende çalıştığım hesaplar için uyguluyorum.

[su_box title=”ÖNEMLİ UYARI!” radius=”6″]Pinterest spama düşmek ve hesabınızın askıya alınması kolaydır. Spam algoritması yüksektir. Onun için kesinlikle dikkatli hareket edin. Bu yazı sadece bilgi amaçlıdır. Sorumluluk kullanıcıya aittir.[/su_box]

1- Takibe takip.

Dediğim gibi takip yaptığınızda genellikle geri takip ederler. Ama spama düşmeniz çok kolaydır. Onun için günde 5 veya 6 hesap takip edin daha fazla takip etmeyin. Bu yöntemi uygulamak tamamen size kalmıştır. Spam riski vardır. Hesabınız askıya alınabilir.

pinterestte takipçi kazanma

Diyelim ki güzel sözler ile ilgili bir pinterest hesabınız var. O halde diğer hesapları takip etmek ile başlayın.

2- Günde bir mesaj gönderin.

Pinterest iletişime önem verir. Arkadaşlarınıza veya takipçilerinize günde bir pin gönderebilirsiniz. Bu sayede panoya ekleyebilir veya takipçi arttırabilirsiniz.

3- Panolarınıza davet edin.

Kullanıcıları panolarınızı takip etmeye davet edin. Bu sayede kullanıcılar sizi daha çok takip edecektir.

4- Pinterest 2020 ölçüleri önemlidir.

Pinterest gönderi boyutu 2:3 oranındadır.

564 x 846 boyutunun 2: 3 son boyutunun en iyi sonucu verdiğini gördüm. Pinterest’e “yeniden boyutlandırması” gerekmeyen bir görüntü boyutu sağlamaktır. Çünkü algoritma tekrar boyutlandırmıyor ve böylece en iyi görüntü oluyor.

5- Pinterestte pini doğru şekilde ekleyin.

pinterest takipçi arttırma 2

Pinterestte pin eklerken ölçü önemlidir Doğru başlık ekleyin. Yanıltıcı link eklemeyin. Görsel ile alakasız bir link eklemek spama düşmenize neden olabilir. Açıklama mutlaka ekleyin.

6- Pinterestte # hastag ekleyin.

Üç veya dörtü geçmeyecek etiketler ekleyerek pinin neyle ilgili olduğunu söyleyebilirsiniz.

7- İşletme hesabımı yoksa Normal hesap mı.

İşletme hesabı ile analizleri görebilir ve video pinler ekleyebilirsiniz. Ayrıca reklam girebilirsiniz. Türkiye kartlarını kabul etmemektedir. Ayrıca Türkiye’de reklam göstermemektedir. Ama spama düşme riskini de arttırmış olabilirsiniz. İşletme hesapları daha fazla denetlenir ve araştırılır. Onun için normal hesap ihtiyacınızı görüyorsa devam edin derim.

8- İnternet sitesini bağlamak gerekir mi?

Bununla ilgili o kadar çok şey okudum ki. Çoğu kişi pinterestte internet sitesini bağladıktan sonra spama düştüğünü anlatıyor. Onun için ben tavsiye etmiyorum. Ama tamamen sizin bileceğiniz bir şey…

9- İnstagram hesabını mutlaka bağlayın.

Tavsiyem bu yönde instagramda her paylaşımınızı direk pinterestte görmek için mutlaka instagram hesabınızı ekleyin.

10- Güçlü görseller ve ilgi çekici yazılar ekleyin.

Pinterestte görselin üzerinde tasarımsal yazılar öneriyorum. Tasarımı güzel görseller ve kolay tasarımsal metinler sizi bir adım öne çıkarır.

pinterest takipçi kazanma4

Bu yöntemler benim genellikle kullandığım yöntemler. Dediğim gibi spama düşmek pinterestte çok kolaydır. Özellikle işletme hesabında çok daha hızlı spama düşersiniz. Onun için bu yöntemleri kullanmak tamamen kullanıcının kendi insiyatifine kalmıştır. Kesinlikle harici programlar veya takipçi satın alma gibi programlar kullanmayın.

[su_box title=”İnstagram Takipçi Arttırmak” radius=”6″]İnstagram’da takipçi arttırmak için bu yöntemleri kullanabilirsiniz. İnstagramda takipçi arttırma linkte.[/su_box]

One Response

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.