SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

İnstagram Takipçi Arttırma Ücretsiz | Beğeni Arttırma

Uncategorized
instagram takipçi arttırma

Kategori :

Uncategorized

Paylaş :

İnstagram takipçi arttırma 2020 yılında artık iyice zorlaştı. İnsanlar ünlü değilseniz veya bir şekilde popüler değilseniz sizi takip etmiyorlar. Kısaca instagramda takipçi arttırmak sanıldığından en az 10 kat zorlaştı. Peki takipçi ve beğeni arttırma işlemleri ücretsiz olarak nasıl yapılır. Takipçi arttırma yolları için yazımızı okuyabilirsiniz. Hepimiz çoğu zaman sosyal medya fenomenlerini görüyor ve onları beğeniyoruz. Peki instagramda siz neden popüler olmayasınız. Gelin adım adım ilerleyelim. instagram takipçi arttırmak gerçek yollarını yazalım dedik.

1- İnstagramda profil resmi ve bionuzu iyi ayarlayın.

Şaşırtıcı bir araştırma profilinize girenlerin ilk yaptığı şey profil resminizi ve bionuzu incelemek %90 takip edip etmeyeceğine buradan karar vermesiymiş. O halde profil resminiz gerçekten iyi olmalı ve bionuzda yaptıklarınızı iyi anlatmalısınız.

2- Gizli hesap mı yoksa Normal hesap mı?

Bu soru insanın kafasını karıştırıyor. Gizli hesap bazı profiller için iyi olabilir ama gerçekte takipçi kazanmak istiyorsanız hesabınız gizli olmamalı. Çünkü insanlar sizi tanımıyor ve tanımanın en iyi yolu ne yaptığınıza bakması. Yoksa gizli hesapta takip eder ama sonra yine bırakır.

3- İnstagram takibe takip özelliği çok önemlidir. GT nedir?

Bu yöntem sayesinde 10.000 takipçi kazanmak hiç zor değil. Tek yapmanız gereken belli profillerde yorumlardaki kişileri takip etmektir. Bu profiller sizin konunuzla ilgili olmalıdır. Mesela kozmetik işi yapıyorsanız doğa profillerindeki yorumlardaki kişiler işinizi görmez. O halde kozmetik ve kadın ile ilgili profillerdeki yorum yapan kişileri takip edin. Fakat bunu abartmayın spama düşebilirsiniz. Buna Lighting Method deniliyor. Google’da aratıp detaylara ulaşabilirsiniz. GT yani geri takip ile pek çok takipçi kazanabilirsiniz.

4- İnstagram’da sizinle ilgili sayfaları takip edin.

İşte burada o kişileri takip ederseniz başkalarına sizi önermesini sağlarsınız. İnstagram bunu takip edenler bunları da etti diyerek sizi önermeye başlayacaktır. Bu çok önemli bir takipçi kazanımı sağlamaktadır.

5- Videolar paylaşmaya başlayın.

İnstagram videoları daha fazla keşfete düşürüyor. O halde video paylaşımlarına ağırlık verin. Konunuzla ilgili videoları paylaşın. Mesela kozmetik işi ile uğraşıyorsanız bir doğal maskenin nasıl yapıldığını çekin.

6- Hashtag her zaman kraldır. Etiket Neden Önemlidir?

İnstagramda hashtag (etiket) girmeyi ihmal etmeyin. 20 kadar hashtag girmeniz sıkıntı yaratmamaktadır. Özellikle konunuzla ilgili hashtagleri mutlaka girin. Bunu yaparken bu adımları uygulayın. Arama bölümüne ilgili kelimeyi girin. Mesela dekorasyon kelimesi. Hashtag olana tıklayın ve konu ilgili olan etiketleri instagram size verecektir. Tek yapmanız gereken kopyalayıp yapıştırmaktır. Etiket bir linktir. Konuları birbirine bağlar ve arama yapan kişilere o konuları gösterir. Kısaca aramalarda çıkmak için bunu mutlaka yapın. Keşfete düşme oranınızı arttıracaktır.

instagram etiket bulmak

instagram hashtag bulmak

7- İşletme hesabına geçiş yapın.

İnstagramın istatistiklerini görmek gerçekten çok önemlidir. İnstagram işletme hesabına geçiş yaparak ne kadar giriş sayısı ve nereden takipçi kazandığını demografik bilgileri görebilirsiniz.

8- Takipçi analizi yapmayı öğrenmelisiniz. 

Takipçileriniz neden hoşlanıyor veya nefret ediyor. Bunu bilmeniz gerekiyor. Takipçi kazanmanın en hızlı yolu o takipçilerle bir bağ oluşturmaktan geçer. Sizi seven bir kişi 100’lerce kişiyi takipçiniz yapar.

9- Keyword.io tool gerçekten başarılıdır.

Ücretsiz bir kelime aracıdır. Ama dataları ve trendleri öğrenmek istiyorsanız ücret ödemeniz gerekir. İnstagramda kelime (hashtag) bulmak için harika bir araçtır. Kelimeleri analiz etmenizi sağlar.

10- Açıklama bölümüne sadece hashtag yazmayın.

Açıklamalarınızı detaylı yapmaya çalışın. Bu sayede instagram algoritması daha rahat ne paylaştığınızı anlayabilsin. İnstagram resimlerinde ne paylaştığınızı kolaylıkla anlasa bile açıklamalarınızla ona çok daha yardımcı olabilirsiniz.

11- Görseller için bilgisayar kullanın. 

İnstagram artık bilgisayardan yönetebileceğiniz bir araç tek yapmanız gereken creator studio’ya girip hesabınızı açmaktır. Facebook Creator studio ile tasarımlarınızı rahatlıkla yayınlayabilirsiniz. Photoshop ve benzeri araçlar kullanarak görsellerinizi düzenlemeniz önemlidir.

>>Bilgisayardan paylaşım yapmak İnstagram

konuyu inceleyebilirsiniz.

12- Daha fazla paylaşım yapabilirsiniz.

Evet bazı takipçiler sizden sıkılabilir ama bazıları da sizi sever. Günlük 5 gönderi idealdir bence ve sizi zirveye taşıyabilir. Özellikle o konuyla ilgilenen kişiler size hayran olacaktır.

13- Hikayeleri kullanın.

İnsanlar bazen sadece hikayelerden sizi takip edebilir. Bunu avantaja çevirin. Hikayelerinizi sürekli güncelleyin. Unutmayın 24 saatlik bir süre içinde silinmektedir hikayeler.

14- IGTV kullanın.

igtv dikey çekilen video krallığıdır. 1 dakikadan uzun her video igtv ile yayınlanır instagramda o halde 5 dakika üzeri videolar çekmeye başlamanın tam zamanıdır.

15- Daha pek çok tekniği kendiniz geliştirmeli ve farklı olmalısınız.

Farklılık instagramda en dikkat çeken şeydir. Fenomen olanların büyük bölümü farklı şeylere iyi odaklanmıştır. Eğlencelidirler. Bilgi verirken eğlendirirler. İnsanların instagramda beklentilerini analiz etmeli ve açıkları bulmalısınız. Bunu kimse yapmıyoru keşfetmelisiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.