SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Facebook ile Organik Trafiği Arttırmanın 7 Yolu

Sosyal Medya
facebook organik trafik

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Facebook ile organik trafiği arttırmak çok kolay. Facebook algoritması artık eskisi gibi çok fazla linkli paylaşıma etkileşim vermese bile bunu arttırmanın yolları vardır. Facebook’ta bu 5 yöntem ile organik olarak trafiğinizi arttırabilirsiniz. Tabii bu sosyal medyadan gelen trafik olarak sınırlı kalmayacaktır. Facebook organik erişimi düşürse bile bunu yenebilecek olan sizsiniz. Gelin bu yöntemleri hemen uygulamaya başlayın.

Facebook’ta Organik Etkileşimi Arttırmak

1- Bilinirliği arttırın.

Bunun en kolay yolu facebook ve instagram reklamlarıdır. Bir firma veya kişisel blog sahibi olun. Fark etmez eğer bilinirliğinizi arttıramazsanız trafik çok artmaz. Ama bir marka araması yaşarsanız google sizi ödüllendirecektir. Bunu nasıl yaparsınız. Öncelikte facebookta trafik reklamlarını kesinlikle öneririm ve ayrıca erişim reklamları işinize yarayacaktır. Marka olmak için mutlaka bir logo ve açıklama bölümünüz olsun. Facebookta profil ve arkaplan resimlerini ayarlamanız çok önemlidir.

2- Facebook Sayfa Beğenme Reklamları.

Facebook sayfanızı arttırmak size büyük avantaj sağlayacaktır. Bunun bir nedeni daha fazla etkileşim almanızı sağlayacak olmasıdır. Daha fazla takipçi çok daha fazla etkileşime neden olur. Marka bilinirliğinizi ve sadık takipçileriniz artar.Bunu yapmak için sıkı takipçilerinize hediye vermeli veya özel paylaşımlar yapmalısınız. Onlarla daha fazla iletişime geçmelisiniz.

[su_box title=”Facebook Beğeni Reklamı” radius=”6″]Facebook sayfa beğeni yapmanın yolunu yazımızda paylaştık. Facebook sayfa beğeni linkte[/su_box]

[su_box title=”İlgi Çekici Başlık Yazma Yolları, Uzmanından 10 Teknik” radius=”6″]İlgi çekici bir başlık yazmak hayat kurtarır. Dikkat çekici bir başlık yazmanın 10 püf noktası vardır. Biz buna clickbait (yemleme) diyoruz. İlgi çekici başlık yazma linkte[/su_box]

3- Facebook’ta farklı içerikleri deneyin.

Evet konunuzla alakalı olmayan içerikler bazen sayfanızı yükseltebiliyor. Bu çok absürt paylaşımlar yapın demek değil. Ama bir mobilya sayfasında çiçek resimleri paylaşabilirsiniz. Haftada bir farklı paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu sayede etkileşimi arttırır ve takipçilerin paylaşacağı gönderiler sunabilirsiniz.

4- Eşsiz ve Sıradışı Olun.

Organik trafik sağlayan facebook algoritması ile bunu iyice düşürdü. Ama siz bunu yenebilirsiniz. Eşsiz ve farklı olarak. İnsanların tepki vereceği harika içerikler yayınlamak hiç de zor değil tek yapmanız gereken daha fazla araştırma. Özellikle diğer sosyal medya ağlarını araştırmak çok önemli. Pinterest ve twitter bunların başında geliyor. Tabii ki instagram’da öyle kesinlikle trafiğinizi hızlı bir şekilde arttıracak tek şey facebook’ta yapacağınız adımlar olabilir.

5- En iyi zamanda yayınlayın.

Kısaca bunu facebook istatistiklerinde görebilirsiniz. En çok etkileşimi aldığınız saati keşfedin ve yayınlayın. Bu sayede hızlı bir şekilde gönderilerinizde artış sağlayacaksınız.

6- Canlı yayın yapın. 

Böyle bir imkanınız var ise hemen yapmaya başlayın. Canlı yayınlar gerçekten çok ciddi etkileşim sağlar ve markanızın bilinirliğini arttırır.

7- Soru sorun ve yoruma teşvik edin.

  • Güçlü duygulara veya görüşlere hitap eden içerikleri paylaşın.
  • Yayınlarınızın sonuna insanların düşüncelerini soran sorular ekleyin.
  • Herkesin üzerinde durmak istediği trend konular hakkında mesaj gönderin.
  • Canlı video içeriği yayınlayın ve gerçek zamanlı olarak kitlenizle konuşun.
  • Etkileşimli bir anket başlatın veya ‘Bana Her Şeyi Sor’ tarzı bir konu başlatın.
  • Yeni bir ürün veya fikir hakkında topluluktan geri bildirim isteyin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.