SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Facebook Sayfa Beğeni Reklamı Nasıl Verilir.

Sosyal Medya Reklamları
facebook beğeni reklamları

Kategori :

Sosyal Medya Reklamları

Paylaş :

Facebook sayfa beğeni reklamı nasıl verilir. Bir E-ticaret firmasının veya bir blog yazarının en önemli trafik ve tanıtım kaynaklarından biri sosyal medyadır. Evet google aramalar kadar önemlidir. Hatta çoğu zaman trafik olarak google’dan daha iyi sonuç verebilir. İşte burada dikkat etmeniz gereken nokta nasıl takipçi kazanılacağı ile ilgilidir. Takipçi kazanmanın en kolay ve doğru yolu reklam girmektir. Facebook sayfa beğendirme reklamı girerek takipçileri hızlı bir şekilde kazanabilirsiniz.

Facebook’ta önemli olan düzenli paylaşım yapmaktır. Sadece link paylaşmamak ve müşteriye hitap etmektir. Kısaca müşteriye bilgi vermek ve görsel ürünlerde gösterim yapmak önemlidir.

Facebook Beğenme Reklamı Nasıl Verilir. [Resimli Anlatım]

1- Facebook hesabınıza bilgisayardan giriş yapın.

facebook beğeni reklamı

ters üçgenden menüyü açın ve reklamları yönet diyin.

2- Açılan Ekranda reklam hesabınızı seçin.

facebook beğeni reklamı girmek

3- Bu açılan bölüm reklamlarınızı yönetme bölümü daha sonra detaylı olarak anlatacağım. Şimdi oluştura basarak devam edin.

facebook reklam yönetimi

4- Facebook reklam modellerini görüyorsunuz. Buradan Etkileşimi seçin.

facebook reklam modelleri

5- Altta açılan bölümden sayfa beğenmeleri tuşuna basın ve kampanyanıza isim verin.

sayfa beğenme

6- Sayfanızı ve hedef kitlenizi girmelisiniz. Birden çok sayfanız varsa burada reklam gireceğiniz sayfayı seçin. Hedef kitle üç adımla seçilir. Gireceğiniz bölge veya ülke. Gireceğiniz yaş aralığı ve cinsiyet. Ayrıca hedef kitle ilgi alanlarını seçebilirsiniz. Mobilya yazarsanız size onla ilgili ilgi alanlarını verecektir.

sayfa beğenme ve reklamlar

7- Sıra bütçe seçimine geldi. Bütçeyi girerken günlük veya toplam bütçe girebilirsiniz. Ben toplam bütçe girmenizi tavsiye ederim. Toplam bütçe girdiğinizde algoritmaya daha fazla hareket imkanı sağlarsınız. Ayrıca süre belirlemenizi tavsiye ederim. Bunları aşağıdaki resimde görebilirsiniz. 150 tl gibi bir bütçe ile 1000’e yakın takipçi kazanabilirsiniz.

facebook reklam bütçesi

8- Görsel seçimi çok önemlidir. 1080×1080 piksel görsel seçmenizi tavsiye ederim. Telefondan gösterim çok daha fazla olacağı için bu görsel boyutu daha iyi sonuçlar verecektir. Ayrıca görsel üzerine dikkat dağıtmayacak şekilde güzel beğenmeyi arttıracak bir yazı yazmanızı öneririm.

facebook görsel reklam

9- Açıklama bölümünü kısa ama teşvik edici yazabilirsiniz.

facebook reklam

Facebook ile yaptığınız bu reklam sonucunda takipçi kazanacaksınız. Ama bu takipçileri arttırmak için düzenli paylaşım yapmayı ihmal etmeyin. Günlük en az iki paylaşım yapmanız önemlidir. Bu sayede etkileşim her zaman artacaktır. Ayrıca sadece link (bağlantı) paylaşımları yapmamalısınız. Facebook beğeni reklamları gerçekten işinize yarayacak faydalı reklamlardır.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.