SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Youtube İzlenme Arttırma Yöntemleri | Tıklama Arttırma Yolu

Sosyal Medya
youtube izlenme arttirma

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Youtube izlenme arttırma yöntemleri temelinde çok kolaydır. YouTube‘a her dakika 300 saatlik video yükleniyor. Bu düşününce çok büyük bir sayı ve bu kadar yüklenen videodan sizin videonuzun öne çıkması ve popüler olması gerçekten zor ve ciddi bir emek ihtiyacı gerektiriyor. Fakat bu 6 yöntemi uygulayarak daha hızlı izlenme sayınızı arttırabilirsiniz.

1- Trend ve Kelime Analizi Yapmak. 

Google Trends kullanmak bu yönden büyük avantaj sağlayacaktır.

google trends youtube

Burada Youtube seçilir ve kategorinize göre arama yapabilirsiniz.

google trends youtube

Bu şekilde konulara göre çıkış olan videoları keşfedip ona göre video oluşturabilir veya konuları ona göre ayarlayabilirsiniz.

Youtube otomatik tamamlamayı kullanarak kelime araştırması yapabilirsiniz.

youtube otomatik tamamlama

arama yerine kelimeyi yazın ve entera basmadan çıkan sonuçları görün. Bu kelimeler youtube’ un önerdiği aramalardır. Bu sayede anahtar kelimelerde buradaki sonuçları kullanabilirsiniz.

Ayrıca birinci sıradaki videoların yazdığı açıklamaları incelemenizi tavsiye ederim.

2- Açıklama Kısmı Çok Önemli 

Youtube çok gelişti ama hala videonun tam olarak ne ile ilgili olduğunu tam olarak anlamıyor olabilir. Bunun için açıklama kısmını detaylandırmak ve videonuzu iyi anlatmak çok önemlidir. Pek çok insan bu adımı atlıyor. Ayrıca youtube açıklama kısmında sitenize vereceğiniz linkler ile sitenize geri dönüşler sağlayabileceğinizi unutmayın. Anahtar kelimeleri doğru ve detaylı girmekte gerçekten çok önemlidir. Önemli olan bir diğer şey anahtar kelimenizi açıklama ve etiketleme bölümünde geçmesine dikkat etmenizdir.

3- Video Küçük Resmi

Belki çoğu insanın atladığı ve önemsiz olarak düşündüğü bu resim olayı aslında doğrudan video izlenmeleri etkileyebilecek önemli bir şey. Özellikle görsel konularda bu resimler çok daha fazla önem aksediyor. Mesela dekorasyon videolarında çok çok önemli diyebiliriz. Tabii diğer videolarda karar aşamasını etkileyebiliyor.

4- Sosyal Medyayı Etkili Kullanmak.

Öncelikle facebook gruplarda konunuzla ilgili olanlarla özellikle videonuzu yayınlamaya çalışabilirsiniz. Mutlaka bir facebook sayfanız ve instagram sayfanız olmalı. Pinterest ve twitteri bu konuda es geçmemeniz önemli. Pinterestte video linkini paylaşabilirsiniz. Ayrıca twitterda link verebilirsiniz. Ne kadar çok izlenir ve yayarsanız o kadar çok youtube’ta öne çıkarsınız.

5- Google’ ı işin içine dahil edin.

Google arama sonuçlarının çoğunda (video sunulabilecek bir şey ise) youtube videolarını sunuyor.

youtube google önemi

Burada fark edilmesi gereken şeylerden biri ilk üç sırada olabilmenin önemi. İnsanlar google’da arama yaparken ilk üç sırada çıkan sonuçlara tıklarlar. Onun için konularınızı google’da bir aratın. İlk sonuçları nasıl aldığınızı bir görün ve ona göre bir strateji uygulayın. Google videolar bölümüne bakarak videoları detaylı inceleyebilirsiniz. İçeriklerinizde daha iyi sonuçlara ulaşmak için kaliteyi arttırmanız önemlidir.

6- Uzun Video Daha İyidir. 

Videolarınıza bir intro (giriş ve marka tanıtım) ile başlamanızı öneririm. Videolarınızın uzun olması sıralamada önemli kazanç sağlar. Sıralamada üst noktalara gelmenin en kolay yolu uzun içeriktir. Etkileşiminizi arttırmakta önemlidir. Bu da en çok yorumlarla gerçekleşebilecek bir şeydir. Tüm yorumlara cevap vermeye çalışın ve özellikle yorumu teşvik edin. Giriş kısmında bir süre video devam ettikten sonra kısa bir tanıtım videosu ile abone olmayı hatırlatabilirsiniz.Bunlar benim uyguladığım ve önerdiğim teknikler aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarsanız cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.