SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Twitter’da sesli tweet özelliği nasıl kullanılır? (Twitter da fenomen olmak ve para kazanmak)

Sosyal Medya
Twitter'da sesli tweet özelliği nasıl kullanılır

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Twitter’da sesli tweet özelliği kullanıcıların kullanımına sunuldu. Öncelikli olarak ios ‘ta sunuldu. İlerleyen zamanlarda da android de de sunulacak. Twitter’a gelen sesli tweet özelliği ile artık daha fazla etkileşim alınabilecek.

Twitter’da sesli tweet nasıl atılır?

  • Twitter hesabınıza giriş yapın.
  • Profiliniz kısmına gelin,
  • Sesli tweet yayınlanacak olan mesaja ses kaydı eklenerek paylaşabilirsiniz..
  • Ses kaydetmek için tweet atılacak ekranında bulunan ses ikonuna tıklamak yeterli olacaktır.
  • Bilindiği üzere twitter’da metin uzunluğu için 140 karakter sınırlandırılması var. Bu özellik ses atmada da geçerli. Ses kayıtları 140 saniye ile sınırlandırılmış.

Twitter ‘da bilinmeyenler

Twitter sıklıkla kullanılan bir uygulama. Etkileşim açısından oldukça etkili bir platformdur. Twitter hakkında bilmediğiniz ve öğrenmek istediğiniz şeyler olduğuna eminiz.

 

  1. Twitter 2006 senesinin mart ayında Amerikalı girişimciler tarafından kurulmuştur.
  2. Twitter da metin karakter sayısı 140
  3. Twitter simgesinde bulunan kuşun ismi lery. Bilinen bir basket oyuncusunun isminden esinlenmiş.
  4. Twitter’da fenomen olan kişiler twich deniyor.

Twitter’da organik takipçi kasmak

Twitter için kolaylıkla etkileşim alabilirsiniz. Eğer işlemlere çok yeni başlıyorsanız, takibe takip yapmalısınız.Öncelikli olarak takipçi sayısı yüksek olan kişileri takip etmelisiniz.  Oradan gelen takipçiler de sizi takip edecektir.Eğer dikkat çekmek ve daha fazla beğeni almak istiyorum diyorsanız. Sayfanızı biraz doldurarak, kişilerin dikkatini çekebilirsiniz.

Bu durum kişileri biraz yorsa da sonuçların gayet güzel olduğunu söyleyebiliriz. Eğer fenomen olmak yada twitter da önemli bir yere gelmek istiyorsanız bu işlemleri yapabilirsiniz. Bu süreçte beğeni ve takip engeli alabilirsiniz. Bunu belli aralıklarla yaparsanız daha sağlıklı olacaktır. Twitter uygulamasında günde 5 bin beğeni sınırlandırması var.

Twitter da fenomen olmak ve para kazanmak

Sosyal medya mecralarının önemli platformlarından birisi olan twitter da süreklilik önemlidir. Her gün tweet atmanız kişilerin sizi takip etmesini sağlayacaktır. Elbette bu durum sürekli olarak yapılmamalıdır. Bu kişiyi zamanla yoracak ve zorlayacak bir durumdur. Kullanıcı bu duruma ayıracağı enerjiyi, paylaşımlarına ayırmalıdır. Paylaşımlarının kendine özgü olması hesabının büyümesinde bir artıdır.

 

Twitter’da yapılan yanlışlar

Takipçi hilesi almak

Yanlış ve gereksiz bilgi paylaşımı

Beğeni hilesi almak

Yanlış zamanda paylaşım

Markalar için hatalı ürün paylaşımı.

Twitter uygulamasında bulunan simgeler ve anlamları

twitter ender cene com

 

Profilin en başında yazan following/takip ediliyor bölümüdür. Bu bölümden unfollow veya follow yapabilirsiniz.

Alt kısma indiğimiz zaman tweets kısmı bulunmakta. Bu alanda paylaşmış olduğunuz tweetler bulunur.

Tweets/replies: Bu kısım atmış olduğunuz tweetler verilen cevaplar, ve karşılıklı konuşmaların yer aldığı kısımdır.

Media: paylaşılan video ve fotoğrafların olduğu kısımdır.

Likes: Beğenilen gönderiler ve tweetlein olduğu alandır.

Gönderinin altında bulunan simgeler:

twitter-ender-cene-com2

Bu simge twitter retweet/alıntı özelliğidir. Başka birisinin gönderisinde bulunan bu simgeye tıklayarak, başkasının gönderisini alıntılayabilirsiniz. Böylelikle o kişinin gönderisi sizin profiliniz de yer alacaktır. Gönderinin üst kısmında, retweet yapılan hesabın ismi yazacaktır.

twitter-ender-cene-com3

Gönderi altında bulunan kalp, beğeni anlamına gelir. Bu simgeye tıklayarak gönderi beğenisi yapmış olursunuz. Kalbin içi boş ise beğeni olmamış, dolu ise beğeni olmuş anlamına gelmektedir.

twitter-ender-cene-com4

Twitter profilinde bu simge olan kişiler, mavi tık almış profillerdir. Twitter ‘da mavi tık ıonaylı ve güvenli sayfa alamına gelmektedir.

Twitter’da mavi tık nasıl alınır?

Eğer bir marka hesabınız varsa mavi tık sizin için önemlidir. Çünkü müşterileriniz tarafından güven almanız önemli bir detaydır. Bunun için sayfanızı özenle yönetmelisiniz. Twitter da mavi tık alabilmek için instagram hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Profil kısmınızın sağ üst kısmında bulunan 3 çizgiye tıklıyorsunuz. Bu alanda bulunan doğrulama iste alanına tıklıyorsunuz. Bu alanda kategori seçimi yaparak ilerliyorsunuz. Örneğin bir butik sayfası iseniz moda fashion alanını seçmeniz gerekir. Gerekli seçimi yaptıktan sonra, Bu sayfanın size ait olduğunu kanıtlamak için, kişisel bilgilerinizi instagram’a gönderiyorsunuz. Bu işlemden sonra

Doğrulama isteği gönderildi.

Doğrulanmış rozetinle ilgili istediğini gözden geçirdikten sonra sana tekrar haber vereceğiz.

Bu yazıyı aldıktan sonra bir süre beklemeniz gerekecektir. Sayfanız incelendikten sonra size olumlu veya olumsuz  dönüş sağlanacaktır.

 

Sosyal medya hayatımızın önemli noktalarından biri. Sosyal medya ile para kazanabilirsiniz. Günümüzde bir çok kişi dijital mecraya açılmış durumda. Tek yapmanız gereken doğru hamleler ve doğru yönetim.

Elbette kendinize inanmak bunların en başında geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.