SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Tumblr Nedir?, Tumblr’dan Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal Medya
tumblr para kazanma

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Tumblr Nedir? diye merak edenler burada mı?
Bir blog Sitesi ve sosyal ağı olarak bilinen Tumblr 2007 yılında kurulmuştur. Bu site çok hızlı bir büyüme göstererek, 15 gün içerisinde 75.000 kullanıcıya kadar ulaşmıştır. Şu anda ABD’de toplam 13.4 milyon kullanıcıya sahip olan bu uygulama kişilerin buralarda blogger toplulukları oluşturmasına imkan tanıyor. Tumblr ne işe yarar? diye soracak olursanız;
Sosyal medya artık günümüzün vazgeçilmez platformlarından birisi oldu. Tumblr da buna benzer bir uygulamadır.

Kişisel blog açmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir platform olan tumblr mecrasına ücretsiz bir şekilde-posta ve şifre ile üye olunabilir. Bu süreçte kullanıcı adı belirlemeniz gerekir. Eğer kullanıcı adı başkası tarafından alındıysa aynı ismi kullanamazsınız. Farklı ve kullanılmayan bir isim bulana kadar bu işleme devam etmeniz gerekir. Bu aşamadan sonra, siteden sayfanıza uygun tema seçebilirsiniz. Bu alanda kişiler bilgilerini girdikten sonra blog yazmaya başlayabilirler.


Tumblr uygulaması aynı zamanda google play ve app store uygulamalarından da yükleyerek, mobil üzerinden kullanım sağlayabilirsiniz. Tumblr’da dikkat çeken özellik, paylaşılan gönderilerin altına sınırsız metin yazılabilmesidir. Diğer mecralarda gönderilerin altına yazılan metinlerde kısıtlama olduğu için kişiler bu durumdan bazen şikayetçi olabiliyor. Bu yüzden Tumblır kullanarak sınırsız içerik yazabileceğiniz gibi sınırsız içerik paylaşımı da yapabilirsiniz. Ayrıca diğer sosyal medya mecralarından buraya, buradan diğer mecralara yönlendirme sağlayarak daha çok beğeni ve tıklanma alabilirsiniz. Bu sayede sayfalarınızın, kısa sürede büyümesine ve etkileşim almasını sağlamış olursunuz.

Tumblr tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Herkes tarafından kullanılabilirdir. Tumblr dikkat çeken bir özelliği ise pornografik içerikleri engelliyor. Bu konuda biraz hassas olan uygulama kullanıcılarına rahat kullanım hakkı sunuyor. Tumblr kişiye özel bir platformdur. Burada kendi arka planı belirleyebilir kendinize göre dizayn edebilirsiniz. Tumblr da neler paylaşabilirsiniz? Tumblr‘da ,ses gönderi, video, yazı, gif ve link paylaşımları yapılabilmektedir. Aynı zamanda romanlar ve blog yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Kısacası tumblr aklınıza gelebilecek her şeyi paylaşabileceğiniz bir platformdur.
Bilgilerinizi tamamladıktan sonra, hesabınız kullanımı hazır. Şimdi sıra teme seçiminde tumblır uygulamasında en dikkat çeken şeylerden birisi temadır. Temanız ne kadar güzel olursa, kişilerin sayfanıza olan ilgisi o şekilde artış gösterecektir.

tumblır-para-kazanma

Tumblr Tema Nasıl Eklenir?
Tumblr de ünlü olan kişilere verilen bazı isimler var. Tumblr kızlarına, Tumblır girl, erkeklerine ise Tumblr boy deniyor. Bu kişilerin hesapları çok düzenli şekilde paylaşımlarını yapan ve oldukça yüksek kitleye sahip olan kişiler diyebiliriz. Tumblr da tema değiştirmek için, görünüm ayarlarını gösteren bir sayfa vardır. Burada görünümü düzenle kısmından temayı düzenle seçilir. Burada ücretli ve ücretsiz temalarda bulunmaktadır. Eğer ilk başladığınız bir süreçteyseniz ücretsiz temalardan faydalanabilirsiniz. Ücretsiz temalar seçilerek buradan beğendiğiniz bir temayı seçip ön izleme tuşuna basarak nasıl durduğuna bakabilirsiniz. İstediğiniz temayı beğendikten sonra onayla kısmına tıklayarak temanızı tamamlamış olursunuz. Tema konusunda tavsiyemiz, yazılarınızı ve sizi temsil edecek bir tema seçmeniz gerektiğidir.

tumblr p

Tumblr’dan Nasıl Para Kazanılır?

Gelişen teknolojiye bağlı olarak önce bağlı olarak, artık dijital mecralardan da para kazanmak mümkün. Bu mecralardan birisi de Tumblr uygulaması. Tumblr’dan nasıl para kazanılır? Son süreçlerde dijital medya bu konularda oldukça gelişti. Yapmanız gereken tek şey ilgili alanda istikrarlı olmanız ve kendinize güvenmeniz.
Tumblr üzerinden para kazanmak, uzun bir süreç isteyebilir.

Buradan para kazanabilmek için öncelikle hesabınızı profesyonel bir şekilde yönetmeniz gerekmektedir. Bu sayede takipçi sayınız artış gösterecektir.
Paylaşımlarınızın, ilgi çekici ve özgün olması gerekir.
Paylaştığınız görseller kaliteli olması gerekir.
Burada telif içeren içerikler olmaması gerekir. Aksi takdirde emekleriniz çöp olabilir.
Buradan para kazanabilmek için öncelikle hesabımızı profesyonel bir şekilde yönetmenizi gerekmektedir. Bu devrede takipçi sayınız artış gösterecektir. İlerleyen süreçte de takipçilerinizin düşmemesi gerekir.

Bir mağazanın velinimeti müşteriyse, sizin de sayfanızın velinimeti takipçilerinizdir. Her gün düzenli olarak içerik girişi yapmanız gerekir.
Günde 2 içerik paylaşmak idealdir. Fazla paylaşım spam almanıza sebebiyet aldığı gibi takipçileri de bunaltabilirsiniz.
Diğer sosyal medya mecralarına göre tumblr’de para kazanmak çok zor gibi gözükse de aslında çok basit ve etkili yöntemleri vardır. Özellikle web, blog siteleri olan kişiler, için oldukça faydalı bir yöntem diyebiliriz. Burada Seo yapan kişiler daha kolay ve daha kısa sürede para kazanabilirler. Eğer kişiler web sitelerini, Google üzerinden üst seviyeye çıkartmak istiyorsa, bu sitenin sürekli olarak güncel olması ve doğru bilgiler paylaşması gerekmektedir. Bu platformda paylaşılan gönderilerin, herkes tarafından beğenilmesi ve tavsiye edilmesi de önem taşımaktadır. Bu sayede daha kısa sürede öne çıkar.
Sitenizin kısa sürede ön plana çıkması Tumblr sayesinde olur. Tumblr blog hizmetinden faydalanarak birden fazla blok oluşturup buradan link vererek site yönlendirme işlemi yapılır. Bu sayede daha fazla tıklanma alarak kazanç sistemi sağlanır. Elbette ki web blog sitenizde Google Adsense üzerinden reklam alınmaktadır. Aslında dijital mecralar bir zincirleme yöntemine bağlıdır. Bu yöntemler uygulanırsa, kazanç sağlamanız mümkün olacaktır.

Tumblir’den link verme işlemi ile google’a düşmek çok daha basit. Google bu link işlemini o kadar çok seviyor ki sitenizi bir anda ön plana taşıyor. Ama dediğimiz gibi bilgilerinizin ve içeriğinizin doğru kurallar ile yazılması şartını da sunuyor. Tüm bunlar tamamsa, para kazanma dönemi başlıyor.
Sonuç olarak tandırdan para kazanmak için biraz bu konuda emek vermeniz gerekiyor. Emek verdiğiniz sürece o işin mükafatını alacağınıza emin olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, doğru bilgiler paylaşarak insanların dikkatini çekmek.
Unutmayın ki hiçbir şey imkansız değildir. Siz istediğiniz sürece, her şeyin üstesinden gelebilirsiniz. Kendinize Güvenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.