SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Tiktokta Ünlü Olmak için Ayrıntılı Rehber

Sosyal Medya
tiktokta ünlü olmak

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Tiktok’ta ünlü olmak aslında sanıldığı kadar zor değil aslında. Biz bu yöntemleri uygulayan kişilerin ünlü olmaması için bir neden göremiyoruz. Tiktokta ünlü olduğunuzda pek çok teklif alabilir ve para kazanabilirsiniz. Hobi için yapanları hariç tutarsak tiktokta ünlü olmanın yollarını sizin için yazıyoruz. Tiktokta popüler olmak veya tiktokta fenomen olmak için belli adımları uygulamanız yeterlidir. Tiktok gerçekten eğlenceli bir mecra. Ama çoğu zaman yapılan şeyler birbirinin taklidi olabiliyor. Kısaca bir video popüler olduktan sonra binlerce benzeri veya neredeyse aynısı yapılıyor. Belki tiktokta bir mantık böyle işliyor ama gelin size daha hızlı yolla zirveye taşıyacak yöntemleri yazalım.

Tiktokta ünlü olmanızı sağlayacak 10 adım

1- Ne kadar çok üretirsen o kadar çok etkileşim alırsın.

Evet ne kadar çok ekmek o kadar çok köfte diyebiliriz. Bolca video üret bu ilk başta zor olsa bile yaparsan başarıya ulaşman içten bile değil. Bunu yaparken basite kaçma ve ciddi emek harca. İlk önce senaryolarını hazırla ve bunu ona göre çek. Facebook bunu sevmez ama tiktok bunu yapanları ödüllendiriyor ve daha fazla izleyici çekiyorsun. Üretim tiktok’un ana hedefidir. O halde hadi video çekmeye devam.

2- Tiktok trendlerini iyi takip et.

Sizin için ve Keşfet bölümleri var. Bunları iyi takip et ve bolca izle. Herkes neler yapıyor ve yeni neler var ilk sen gör. Sadece Türk değil yabancı takipçileride izle ve takip et. Böylece onlardan örnek alarak daha iyilerini yap. Kendine göre yorumla ve özgünleştir.

3- Bedava Tiktok Takipçileri

Sosyal medyaları birbirine bağlama zamanı geldi de geçiyor bile çoğu tiktokçu başka yerdeki hesaplarındaki gücü kullanarak takipçi kazanıyor. Bu takipçiler sayesinde ise tiktok onları hemen öne alıyor. Kısaca facebookta ki arkadaş kitlenizden instagrama her yerde tiktok videolarınızı paylaşın. Tiktok takipçisini önce siz bulun.

4- Tiktoklarla iletişime geçin.

Bir tiktokçu başka bir tiktokçu ya destek olmayacakta kim olacak birbirinize yardım etmek en güzel adımlardan biri. Onun için birbirinizi tavsiye edebilir veya birlikte düetler ve videolar yapabilirsiniz. İşbirliği içinde olun ve sosyal olun.

5- Eşsiz Olun.

Bir tiktok takipçisi olarak bazen tiktokta o kadar çok aynı video görüyorum ki tek yaptığım yukarı kaydırmak oluyor. Ama farklı bir video gördüğümde duruyor izliyor ve paylaşıyorum. O halde mesajı aldınız mı bilmiyorum. BENZERSİZ olun diyorum. Farklı olun. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar bekleyemezsiniz.

6- Güncel Olun.

Tiktok her gün özelliklerini yeniliyor ve yeni efektler kuruyor. O halde eşsiz olun ama aynı zamanda güncel olun. Yeni efektleri ilk siz kullanın ve ona göre videolar çekin. Durmayın efektlere hemen bakmaya başlayın. Her gün tiktoktaki güncellikleri takip edin.

7- Videolarınızda Etkileşime İzin Verin.

İnsanlar videoları genellikle bir şekilde paylaşır. Onları istedikleri gibi değiştirebildikleri zaman. O halde videolarınızda etkileşime izin verin. Remiks yapabilsinler veya düet yapabilsinler. Bunları teşvik edecek videolar yapabilirsiniz.

8- Bir videonuz ciddi gösterim aldıysa üstüne gidin.

Eğer bir videoda ciddi etki yarattıysanız onun benzerlerini çekmeye devam edin ve böylece göreceksiniz ki o rüzgar sizi ünlü olmaya taşıyabilecektir. Ünlü tiktokçulara bakın hepsi çoğu zaman bir videodan ünlü olur ve benzerlerini çokça yaparlar.

9- Daha fazla kişi kullanın.

Ekibi çoğaltın ve daha fazla kişiyi videolarınızda yardımcı oyuncu olarak kullanın. Tiktok videolarından iki veya üç kişi her zaman daha fazla etkileşim alabilmektedir.

10- Kurgunuzu iyi kurun.

Eğlendirmek için eğlenmek lazım ve bunun içinde keskin bir zeka lazım. Eğer yeteneklerinize güveniyorsanız bunu iyi kurgulayarak sunun. Birden fazla deneme çekimi yapın. Siz yetenekliyseniz zaten videolarınız viral olacaktır.

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır konumuzu okuyabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.