SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Tiktok Hakkında Bilinmeyenler – Videolarım izlenmiyor

Sosyal Medya
Tiktok Hakkında Bilinmeyenler [2020]

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Tiktok hakkında bilinmeyenler yazımızla çok yeni şeyler öğreneceğinize emin olabilirsiniz. Vermiş olduğumuz kısa ama etkili bilgilerle hesabınıza fayda sağlayarak sayfanızın büyümesine yardımcı olacaktır.

İşte tiktok hakkında bilinmeyen 10 madde:

1– Tiktok’ta Videolarım izlenmiyor. Ne yapmalıyım?

Profilinize girip, yüklemiş olduğunuz videoya gidin. Sağ kısımda bulunan 3 noktaya tıklayın. Bu kısımdan bağlantıyı kopyala seçeneğini seçin. Eğer “kopyalandı” derse videonuz herkese açık anlamına gelir. Ama bağlantıyı kopyalamanıza izin vermezse, video görünürlüğünüz gizlidir. Bu durum ya sadece size açık olduğunu, ya da takibiniz de olan kişilere gösterildiğini gösterir. Bu durum da büyümenizi engelleyecektir.

Dip not: Video paylaşım gizlilik ayarlarını yaptığınız halde açılmıyorsa tiktok ekibiyle iletişime geçmelisiniz. Video paylaşımınıza engel verilmesinin sebebi, yasal olmayan veya zararlı olan içerikler paylaşmanızdan kaynaklı olabilir. Tiktok ekibiyle iletişime geçtiğinizde bu durum düzelecektir. Tekrar bu tür paylaşımlar yaparsanız hesabınız tamamen kapanabilir yada engel alabilirsiniz.

2- Tiktok’ta Yorumları Nasıl Kapatırım?

Tiktok uygulamasında etkileşim almak istiyorsanız yorumları kapatmamalısınız. Diğer sosyal medya mecraları gibi tiktok’ta etkileşim almayı seven bir uygulama. Ne kadar etkileşim alırsanız, videolarınız da o kadar çok izlenmeye sahip olur. Etkileşim almak istemiyorum. Yorumlar beni rahatsız ediyor diyenlerdenseniz. Tiktok yorum kapatma, hangi videonun yorumlarını kapatacaksınız o videoya gelmelisiniz. Videonun sağ kısmında bulunan 3 noktaya tıklamalısınız. Burada gizlilik ayarları kısmından videoyu kimlerin görebileceği, video yorumlarının açık kapalı olmasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda bilindiği gibi tiktok uygulamasında düet özelliği bulunmakta. Bu kısımdan düet özelliğini kapat diyerek ayarlarınızı aktif-pasif yapabilirisiniz.

Dip not: Profilinize geldiğiniz zaman gizlilik ve güvenlik kısmında “Kimler” yorum gönderebilir? alanı var.  Bu alanda “herkes” “arkadaşlar” ve “kapalı” kısmı var. Eğer bu alanı kapalı yaparsınız, hiç kimse hiç bir videonuza yorum yapamaz. Arkadaşlar seçeneğini seçerseniz, sadece takip içerisinde olduğunuz kişiler yorum yapabilir. Herkes seçeneğini seçerseniz, Tüm profiliniz herkese açıktır ve herkes yorum yapabilir. Bu kısımda eğer sayfanızı büyütmek istiyorsanız, “herkes” seçeneğini seçmelisiniz. Bu sayede kolay etkileşim alan bir sayfa haline geleceksiniz. Bu süreç içerisinde paylaştığınız videolarda yorum almasını istemediğiniz videoların üzerine giderek kapatabilirsiniz.

3- Yorum Filteleri

En sevilen özelliklerden birisi bu olsa gerek. Yorumları kapatmak istemiyorsunuz, ama hakaret ve küfür yorumları da gelsin istemiyorsanız yada istenmeyen bir kelime varsa bunun önüne geçmek mümkün. Profil kısmınızın sağ üst kısmında bulunan 3 noktaya tıklamalısınız. Bu alanda ,gizlilik ve güvenlik ayarlarına gelip alt kısımda bulunan yorum filtrelerine tıklayarak ekleme yapabilirsiniz. Bu alanda kelime filtreleri seçerek filtrelemeyi aktif yapabilirsiniz. Bu kısma yazılsa bile profile düşmeyecek.

4- Video üzerine açıklama yazısı eklemek

Diologlı videolar olarak geçen bölümlendirmeler var. Eklemek istediğiniz videoyu seçin. Video uygulamaya geldikten sonra yukarı kısımdan metin seçilir. Bu alana istediğiniz yazıyı ekleyebilirsiniz. Alt kısmında boyut, renk ayarlamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Metnin üzerine dokunduğunuz zaman süreyi belirleyebilirsiniz. Bu olay, yazının videoda hangi alanlarda olacağını gösterir.

5- Tiktok farklı filtreler nasıl bulunur?

Tiktokta farklı filtreler bulmak istiyorsunuz ama bulamıyor musunuz? Bu durum çok kolay. Diğer takip ettiğiniz kişilerin filtrelerini de kolaylıkla kullanabilirsiniz. İzlediğiniz videonun üst kısmında favorilerime ekle kısmını seçerek, seçilen filtreyi kendi albümünüze dahil ederek kullanabilirsiniz. Ayrıca  filtreleri kolay bulabilmek için, albüm oluşturabilirsiniz. Filtreyi zaman içinde kullanmak istemeyebilirsiniz. Bunu favorilerden kaldır diyerek listeden kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Filtreler hem ses, hem görüntü hemde renk olarak geçmektedir.  Ayrıca filtreleri kullanarak, öne çıkmanız daha kolay olur. Bizden söylemesi…

6-  Tiktok Video Beğenmeme özelliği

Tiktok uygulamasında sürekli gezinen biriyseniz ve karşınıza istemediğiniz videoların gelmesinden sıkılmış olabilirsiniz. Üzülmeyin tiktok uygulamasının bunun için harika bir özelliği var. Eğer izlediğiniz videoyu beğenmediyseniz, videonun üst kısmına gelerek,  ilgilenmiyorum seçeneğini seçmelisiniz. Böylelikle karşınıza bu ve buna benzer videolar çok az gelecek ya da hiç gelmeyecek.

7-  Tiktok uygulamasında Beğeni gizliliği nasıl açılır?

Uygulama içerisinde beğendiğiniz videoları gizlediğiniz zaman bunu sadece siz görebilirsiniz. Profilinizde “bu kullanıcın beğendiği videoları gizlidir” açıklaması bulunur. Beğeni gizliliği nasıl açılmalıdır? Ayarlar ve gizlilik kısmından beğeni görünürlülüğünü aktif hale getirebilirsiniz.. Bir kullanıcının beğendiği videoları profilindeki kalbe tıklayarak görebilirsiniz. Tıkladığınız halde göremiyorsanız, ya beğenileri gizlidir. yada paylaşım beğenmiyordur.

8- Titok videolarını basılı tutarak izlemek

Tiktok uygulamasında olan videoları üzerine basılı tutarak profile girmeden kolaylıkla izleyebilirsiniz. Elinizi kaldırdığınız zaman video duracaktır. Tekrar başa saracaktır.

9- Kısıtlı Mod Özelliği Nasıl Açılır?

Özellikle ebeveynlerin, çocukları için sıklıkla kullandığı bir özellik. Tiktok uygulamasında kısıtlı mod özelliği nasıl açılır? Profil kısmında bulunan 3 noktaya tıklayarak, dijital refah alanı kısmı bulunmakta. Bu alandan kısıtlı mod bölümü seçilir. Kısıtlı mod açık hale getirmek için şifre girmeniz gerekir. Şifreyi ayda 1 değiştirmelisiniz. Bu video kısıtlaması şu şekilde işler. Bazı videolarda +12, +13 olarak sınırlandırma getirilir. Çocuk bu kriterler içerisindeyse, uygulama içerisinde filtreleme yapılarak ona bu videolar gösterilmeyecektir.

10- Tiktok uygulamasında birisi beni takip ediyor mu? nasıl anlarım

Diğer uygulamalarda olduğu gibi tiktok uygulamasında da takip etme özelliği bulunmaktadır. Birisinin bizi takip etmediğini nasıl anlarız? Öncelikli olarak bu kişiyi takip edin.  Sayfanıza geldiğiniz de listeniz de bu kişi arkadaşlar olarak görünüyorsa, karşılıklı takipleşiyorsunuz anlamına gelir. Ama kişinin yanında takip ediliyor yazıyorsa. Bu durumda karşıda ki kişinin sizi takip etmediğini, sadece sizin takip ettiğiniz anlamına gelir. Ayrıca buna uğraşmak istemiyorsanız daha kolay bir yolu var.

Tiktok uygulamasına yeni gelen bir özellik ile kolaylıkla görebilirsiniz. Profil kısmının sağ üst köşesinde bulunan  3  noktaya geldiğiniz de “bu takipçiyi çıkartın” seçeneğini göreceksiniz. Eğer bu kişi sizi takip etmiyorsa, “bu takipçiyi çıkartın” seçeneği altta çıkmayacaktır. Bu şekilde tiktok uygulamasında takip edilip edilmediğinizi kolaylıkla görebilirsiniz.

 

 

 

 

One Response

  1. Daha önce mavi tik için müracaat ettiysem o da para onaylandı alındı kesildi ve para iade edilmedi ne yapabilirim şu an mavi.tik almak için uğraşıyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz bana bu konu hakkında 156 tl dönüşüm yapilmadi

    f you have applied for blue teak before then it is also blue now that the money has been approved, received, discontinued and the money has not been refunded.I'm trying to get tik how can you help me about this issue is the total amount of money cut back money was not £ 156

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.