SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Sosyal Medya’da Etiketin Hashtagin Önemi

Sosyal Medya
sosyal medyada etiket kullanımı

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Bir yazı paylaştığınızda sosyal medyada daha fazla etki elde etmek istiyorsanız etikete (hastag) önem vermelisiniz. Peki hangi sosyal medyalar etiketi kabul ediyor. Hemen hemen hepsi etiketi kullanıyor. Özellikle instagram etikete çok önem veriyor. Bir görsel yayınlandığınızda bunun etiketli olması çok önemli.

5 Adımla Doğru Etiketleyin.

1- Resim veya konu ile ilgili etiketler olması önemli.

İnsanlar etiketleri kullanırken popüler etiketleri ekliyorlar. Fakat asıl önemli olan paylaştığınız konu ile ilgili etiketler olması.

2- Çok Etiket mi Öz Etiket mi

İnstagramın etiket konusunda bir sınırı var Bu sayı 30. Eğer bu sınırı sonuna kadar kullanmak istiyorsanız sıkıntı yok. Ama sayfanız bir işletme sayfası ise bu görüntü kirliliğine neden olacaktır. Büyük markaların instagram hesaplarına baktığınızda da görebilirsiniz. Az etiket her zaman daha kurumsal durur.

3- Nadir kullanılan etiketler

Konunuz ile alakalı ama az kullanılıyor. Hemen kullanın. Çünkü o etiketi aratanlar ilk sizi görecekler. Az kullanılması demek rekabetinde az olduğu anlamına gelir ve bu sayede istenilen sonuca ulaşırsınız.

4- Pinterest Tumblr ve Linkedin.

Genellikle bu platformlarda etiket kullanılmıyor. Ama siz kendinize bir iyilik yapın ve paylaşımlarınızı #etiketleyin bu sayede bu sayfalarda hızlıca büyüyebilirsiniz.

5- Etiketleri Sınıflandırın.

Eğlence ile ilgili etiketler veya mobilya ile ilgili etiketler. Kendinize bir etiket bulutu yapın. Bu işletmenizin veya kişisel sayfanızın atacağı etiketler olsun. Her konu için 100’e yakın etiket oluşturmaya çalışın. Her paylaşımda 10 tanesini kullanın. Her gönderide farklı etiket kullanmak size büyük avantaj katacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.