SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Pinterest ile Trafiğinizi Arttırın.

Sosyal Medya
pinterestte trafik arttırmak

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Türkiye’de belli bir kesimin kullandığı ama çoğu kesimin göz ardı ettiği bir platform pinterest. Pinterest sitelerden görsel pinleme olarak anlatabileceğimiz bir sosyal medya platformu. Tabii yeni özelliği ile video paylaşılabiliyor. Ama ilk amacımız fikir bulmak. Çok güzel fikirler bulabileceğiniz bir platform. Fakat bir siteniz varsa pinterest size güzel bir trafik aracı olabilir.

Eğer bir işletme sayfanız varsa mutlaka pinterest işletme hesabı açıp ekleyin. İşletme hesabının bir avantajı analizleri görmenizi sağlıyor. Tabii şu anda reklam giremiyoruz. Amerika dışında çoğu ülkede reklam girilmiyor zaten pinterestte. Ama bu reklamların Türkiye’ye gelmeyeceği demek değil.

1- Pinterestte Kategoriler oluşturun. Bu kategoriler açıklayıcı olsun ve kişilerin arayışına hitap etsin pek çok insan blog sayfasına bu yolla çok trafik elde ediyor.

2- Müşterilerinizin kullandığı ürünleri fotoğraflayın. Müşterinizden izin alarak o fotoğrafları pinlediğinizde çok iyi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

3- Sadece kendi sayfanızı değil farklı sayfaları da pinleyin. Bu sayede pinterest size daha çok yer verecektir.

4- Müşteri dönüşünü sağlayın. Müşterileriniz bir sorunla ilgili sizi pinliyorsa mutlaka bunu yararlı bir dönüşe çevirin.

5- Tabii ki Hastag bu çok önemli. Hastag yani etiket ile daha çok kişiye ulaşırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.