SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Jivochat Nedir? Canlı Chat Nasıl Kurulur?

İnternet Girişimcilik
jivochat nedir

Kategori :

İnternet Girişimcilik

Paylaş :

Jivochat Nedir? Nasıl Kurulur? Nasıl Üye Olunur?

Jivochat Nedir? Türkiye’ye geldiğinden beri tüm canlı destek sistemleri içinde yükselen bir platform. Jivochat ilk olarak Rusya’da geliştirildi. Ocak 2012 yılında canlı destek sistemlerinin yetersiz olduğunu fark edip yazılması ile başladı. 20’den fazla dili desteklemektedir. Bunların arasında Türkçe’de vardır. Jivochat gerçek anlamda Türkiye’de çok etkin bir şekilde faaliyet göstermektedir. Kurulumdan Full lisansa hem çok uygun hemde çok güçlü bir desteği vardır. Kısaca jivochat e-ticaret için biçilmiş kaftandır. Jivochat nasıl giriş yapılır. Alttaki bannera basarak giriş yapabilirsiniz.

jivochat giriş

Canlı Destek Nedir?

Web sitesi üzerinde basit bir script kod ile kurulmaktadır. <head> etiketine koyulacak kısa ve sitenizi kesinlikle yavaşlatmayacak kod ile anında müşterilerinizle iletişime geçebiliyorsunuz. Canlı destek sistemleri arasında jivochat bir adım öne çıkıyor. Öncelikli nedeni kolay kurulum ve bir diğeri etkili teknik destek. Canlı destek web sitenizde uyum içinde çalışacak ve müşterilerinizi satışa dönüştüreceksiniz. Müşterilerinize ulaşmanın ve müşteri kazanmanın en hızlı yolu canlı destektir.

Neden Canlı Destek?

Eğer müşterinizle güçlü bir ve hızlı bir iletişim kurmak istiyorsanız kesinlikle canlı destek sistemlerini öneriyorum. E-ticaret siteniz var ürünlerinizi girdiniz… Ama müşterinizin kafasına takılan sorular var. Çoğu müşteri bu durumda size iletişim numaranızdan ulaşmayacaktır. Onun yerine alışverişten vazgeçecektir. İşte günde belki 100’lerce müşteri sitenizden bu yüzden alışveriş yapmadan çıkacaktır. Satış yapıyor veya müşterilerinizle iletişim halinde olmanız gerekiyorsa kesinlikle canlı destek sistemini öneriyorum. Burada benimde e-ticaret siteleri için kullandığım Jivochat canlı destek sistemini önermekteyim.

Neden Jivochat?

Jivochat iki özelliğini çok seviyorum. Kolay kurulum (bir kod yapıştırdıktan sonra çalışmaya başlıyor). Anında destek. Jivochat sitesinden veya panel içinden anında destek alabiliyorsunuz. Bu çok büyük avantaj… Ama asıl koyduğu hedefi çok seviyorum. Gelen trafikte %60’a varan dönüşüm artışı olacağını iddia ediyor. Eğer bir reklam başlattıysanız ve satış oranınız yine de düşükse jivochat ile bu oranı arttırabilirsiniz. Jivochat müşterinizin şikayet yazmasını ve size negatif yorumlarda bulunmasını azaltır. Çünkü ilk yazacağı yer canlı destektir. Canlı destekte müşterinizin sorunu çözdüğünüzde başka bir platformda yazma oranı azalacaktır.

O zaman Jivochat’in diğer canlı desteklerden bana göre üstün gördüğüm 5 özelliğini yazayım.

1. Tasarım; Gerçekten çok özgün ve sitenize yakışacak bir tasarımı var. Tasarımı sitenize göre belli kriterlerle özelleştirebiliyorsunuz.
2. Kolay Kurulum; Bir javascript kodu yapıştırmanız yeterli sitenizde çalışmaya başlayacaktır.
3. Anında Destek; Jivochat ile ilgili her problemde canlı destek bölümünden yazmanız yeterli anında destek oluyorlar.
4. Fiyatları; gördüğüm kadarıyla pek çok canlı destekten çok daha uygun.
5. Tabii ki Kalite; Hem tasarımıyla hem de özellikleriyle kaliteli bir uygulama.

Jivochat Tetikleyiciler Çok Önemli.

Sitenizi gezen bir kişiye ulaşmak önemlidir. Ama onun canlı desteğe yazı yazmasını teşvik etmek çok daha önemlidir. Jivochat ayarları özelleştirerek belli zamanlarda müşteriye gözükmektedir. Bu sayede canlı destekte daha fazla hareket sağlamanız çok önemlidir. Özellikle e-ticarette kendinizi anlatmanız çok önemlidir. Markanızı bilinmiyorsa güven sağlamalısınız.

Çalışma saatlerini Jivochatte Rahatlıkla Ayarlayabilirsiniz.

Bence en önemli durumlardan biri canlı destekte çalışma saatlerinin ayarlanmasıdır. Müşteriye cevap vereceğiniz saatleri ayarlarsanız müşteriniz siz yokken size mail atabilir. Bunu jivochat sizin için yapmaktadır. Jivochat pek çok yönden güçlü bir canlı destek sistemidir. Telefon araması yapabilirler.
İşte Burada Premium Hesap sahibi olmak önemlidir. Demo sürümde ihtiyacınızı karşılayamayabilirsiniz. O halde hemen jivochat Premium sürüm için iletişime geçebilirsiniz.
Üye olup Jivochat’ı sitenize kurabilirsiniz.

Jivochat Nasıl Kurulur?

Üye kaydını tamamladıktan sonra panelden bu adımları takip edebilirsiniz. Üye Kayıt için linke Jivochat Giriş Link’e Tıklayın.

Ayarlar bölümüne girin,

jivochat kurulum

Yönet Bölümüne girin.

jivochat-kurulum

Eğer siteniz kendi web siteniz ise </head> etiketinden önce <script kodunu panoya kopyalayın> ve yapıştırın. Tebrikler canlı desteği sitenize kurdunuz.

jivochat kurulum

 

 

Jivochat WordPress Kurulum

WordPress için jivochat eklentisini indirebilirsiniz. Bu sayede kolayca kurulum yapabilirsiniz. WordPress manuel kurmak için yapacaklarınız kolaydır.

Görünüm’den Editöre girin.

jivochat kurulum wordpress

Ardından footer.php bulun.

jivochat wordpress

</body> etiketinin hemen önüne ekleyin.

wordpress kurulum

Jivochat Opencart Kurulum

 

Opencart eklentiler bölümünden analytics kodu ekleme bölümünde analytics kodundan sonra ekleyebilirsiniz.

jivochat

Blogger için Jivochat Kurulum

Bloggerda </body> etiketini bulun ve kodu hemen öncesine yapıştırın.
Kurulum diğer siteler içinde temel olarak benzerlik gösteriyor. Bir problemde canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.
E-ticaret sitesine ihtiyacınız varsa bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Mesaj veya bu konuya yorum yazabilirsiniz.

Jivochat Canlı Chat Sistemi

Canlı chat (live chat) destek sistemi ile işlerinizi kolayca büyütecek ve hızlı bir şekilde müşteri kazanacaksınız. Ne iş yaparsanız yapın… Müşteri ile iletişim gerçekten çok önemlidir. Müşteri iletişimini sağladığınızda kolayca satış yapabileceksiniz.

Türkiye için tamamen yerelleştirilmiş ürün, 7/24 destek hattı

JivoChat tamamen Türkçeleştirilmesinin yanı sıra, ödeme seçeneklerini de Türk Lirası üzerinden sunmasıyla rakiplerinden öne çıkıyor. Hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri olan JivoChat, aylığı 50TL üzerinden profesyonel lisansını sunuyor. En ufak probleminizde çalabileceğiniz bir kapı da sunan JivoChat, kendi sitesi üzerinden, kendi ürünüyle 7/24 canlı destek sunuyor.

Temsilci üretkenliği titizlikle irdelenmiş

JivoChat’in temsilci uygulamasına giriş yaparak canlı destek verebildiğiniz bu sistemde, cevaplayan temsilcilerin işini kolaylaştıracak birçok özellik eklenmiş. Taslak cevaplar, yazım önerileri, yazım denetimi, 90’dan fazla dil için otomatik çevirmen, ekran paylaşımı, dosya gönderimi ve daha niceleri canlı destek sunmayı çok daha kolay hale getiriyor.

jivochat canlı destek

Çağrı merkeziyle uğraşmaktan bıkanlara: Jivo İş Telefonu!

jivochat telefon görüşmesiDilerseniz 90’dan fazla ülkeden (Türkiye dahil) yeni bir telefon numarasını kolaylıkla alabiliyor, gelen ve giden aramalarda bulunabiliyorsunuz. Dilerseniz de kendi telefonunuzu bağlayarak, gelen aramaları uygulamaya alabiliyorsunuz. Giden aramalar için SIP destekli telefon kullanmanız gerekli. Kulaklık ve mikrofonunuzla, kolayca çağrıları karşılayıp canlı yardım verebiliyorsunuz. Dakika başına ücretlendirme prensibi ile çalışan bu sistem, yerel alternatiflerine göre bir hayli cüzi kalıyor. Kısacası kendi çağrı merkezinizi kolayca ve daha ucuza kurmanız an meselesi!

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.