SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Instagram çoklu hesap özelliği nedir? 10 hesap ekleme

Sosyal Medya
instagram-coklu-hesap

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Instagram çoklu hesap özelliği nedir? Instagram’da çoklu hesap açmak artık çok kolay. Instagram’da çoklu hesap açmak isteyenler bu yazımız tam size göre. Instagram’ın ilk dönemerlinde 1 hesaptan fazla hesap açılamıyordu. İlerleyen süreçlerde bu sayı 5’e çıktı. Instagram sadece 5 hesap açılmasına izin veriyordu. Başka bir hesap açabilmek için, açık olan hesapların birisinden çıkıp o şekilde giriş yapılabilirdi.  Son dönemlerde instagram’a gelen güncellemeler ile, instagram’da 10  hesaba kadar sayfa açabiliyorsunuz.

Sosyal medya mecralarından biri olan Instagram’da birden fazla hesap kullanılabiliyor. Son zamanlarda Instagram’da çok fazla hesap ekleme özelliği gelmiş bulunmakta. Instagram’da 10 yakın hesap açabilirsiniz.

Instagram çoklu hesap nasıl açılır?

Öncelikli olarak instagram sayfanıza giriş yapın. Profilin üst sol köşesinde isminize tıklayın. Alt kısımda hesap ekle bölümü çıkacaktır. Eğer daha önceden açmış olduğunuz hesaplarınız varsa, orada açık olan hesapları göreceksiniz. Bu kısımdan o hesaplara da geçiş yapabilirsiniz. Eğer 5’ten fazla hesap varsa eklemenize izin vermeyecektir.

Hesap eklenemiyor. Zaten maksimum sayıda aktif hesabın var. uyarısını alacaksınız.

intagram coklu giris

Diğer hesabı açabilmek için. Açık olan hesaplardan birisinden çıkış yapıp, yeni hesaba giriş yapmalısınız. Ama bu durum kullanıcıları çok yoran bir durum. Bu yüzden instagram’da çoklu giriş özelliği kullanarak, daha kolay kullanım sağlayabilirsiniz.

Instagram’da 5 hesaptan fazla hesap açma

Profil kısmının sağ üst köşesinde bulunan 3 çizgiye tıklayın.

instagram coklu giris

Bu bölümde açılan ayarlar bölümüne tıklayın. Bu kısımda Profiliniz ile ilgili bir çok bilgi bulunur.

Arkadaşlarını takip et ve davet et

Bildirimler

İşletme

Gizlilik

Güvenlilik

Reklamlar

Hesap

Yardım

Hakkında

Tema

Girişler

Çoklu hesap girişini ayarla

Hesap ekle

x (sizin hesabınız) hesabından çıkış yap

Tüm hesaplardan çıkış yap

Sizi bu işlem için ilgilendiren kısım. Çoklu hesap girişini ayarla kısmı. Bu kısma tıkladığınız zaman instagram hesabınıza çoklu hesapları girişleri ayarlayabilirsiniz. Hesaplardan çıkış yaptığınızda size bir uyarı verecektir. Sonraki girişler için şifreyi hatırla. Bu sayede otomatik olarak giriş yapmış olacaksınız. Çoklu hesap girişin özel bir durumu vardır. Diyelim ki; endercene intsgaram hesabını çoklu giriş için ayarladık. Bu hesaba alt hesaplar ekledik. Bunlar instagram sisteminde duruyor. Eğer endercene hesabından çıkış yaparsanız, tüm hesaplardan çıkış yapmış oluyorsunuz. Başka bir örnek verecek olursak, endercene instagram şifresini birisine verdiğinizde, sizin alt hesap olarak açmış olduğunuz tüm hesaplara erişimi olacaktır.

İnstagram’da hesap açma işlemini adım adım anlattık. Artık sizde kolaylıkla instagram üzerinden kolaylıkla 5 hesaptan fazla hesap açabilirsiniz. Aynı zamanda instagram’da çoklu hesap açabildiğiniz gibi çoklu fotoğraf paylaşımı da yapabiliyorsunuz.

Instagram’da çoklu fotoğraf ekleme

Intsgram ilk çıktığı zamanlarda tek gönderide 1 görsel/paylaşımı yapılıyordu. Instagram’a gelen güncellemeler ile instagram’da 10’a kadar görsel paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bu paylaşımı yapmanın çok kısa yolu var.

Profilinize gelip alt kısımda bulunan + simgesine tıklayın.

Ekleyeceğiniz fotoğrafları daha önceden belirlediyseniz gelen ekranda gözükecektir.

Eklenecek görsel/video üzerine basılı tutarak, ekleme işlemine başlayabilirsiniz.

Bilindiği üzere instagram görsel paylaşım boyutu tam kare ölçüler. (1080×1080),(1000×1000) gibi, ekleyeceğiniz görsel boyutu bu boyutlarda değilse, bu kısımdan orjinal boyut ile paylaşım yapabiliyorsunuz.

Örneğin; 1080×1920 boyunda olan görseliniz var. Bunu paylaşmak isterseniz, paylaşım ekranında “ok”

işaretine tıklayarak boyutunu küçültebilirsiniz. Bu sayede çoklu paylaşımı yapmış olursunuz.

İnstagram’da çoklu paylaşım, kaydırmalı post olarak geçmektedir.Kişiler, gönderinize baktığı zaman, gönderinin alt kısmında noktalar bulunur. Kaç nokta varsa o kadar paylaşım var demektir. Her gönderinin altına tek açıklama yazılır.

Ayrıca,  her gönderiye farklı filtreler ekleyebilme özelliği sunuyor. Böylelikle etkileşim oranını daha fazla olmasına olanak sağlıyor.

İnstagram yenilikleri seven bir uygulamadır. Aynı zamanda yenilikleri uygulayan kullanıcıları da ön planda tutar. Çünkü; instagram etkileşim odaklı çalışan bir uygulamadır. Yaptığı her güncelleme ile kişilerin ve işletme hesaplarının ön plana çıkmasına olanak sağlamaktadır. Instagram’da işletme hesabına sahipseniz, yenilikleri takip ederek paylaşımlar yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Instagram’da güncel kalmanız ön planda olmanızı sağlar. Özellikle işletme hesapları ve blog sayfaları için geçerli olan bu kural, sayfanın organik büyümesine olanak sağlar. Instagram’da ve diğer sosyal mecralarda gelişen yenilikleri sizler için takip ediyor ve paylaşıyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.