SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Google Dijital Atölye Nedir?

Google Ads
google dijital atölye

Kategori :

Google Ads

Paylaş :

Google Dijital Atölye Nedir?

Google Dijital Atölye Nedir? Dijital pazarlama günümüzün en  sık tercih edilen mecralarından biri olmaya başladı. Bunun en önemli parçası Google diyebiliriz. Google, dijital pazarlamanın ana kalbidir. Her şey burada başlar.

Buna bağlı olarak, google kullanıcılarına dijital atölye eğitimi veriyor. Hem de ücretsiz.  Birçok kullanıcının beğenisini kazanmış olan bu mecrada sertifika da almanız mümkün.  Google Dijital Atölye Nedir? sorularını duyuyor gibiyiz.

Bu platform 2015 senesinden beri hizmet veriyor. Bu alanda farklı kategorilerde eğitim ve dersler bulunmakta olup, temel amacı kişinin dijital bilgisini geliştirmek ve bu alanda daha yetkin hale getirmek.

Google Dijital Atölye nedir? Bir göz atalım.

Detayları endercene.com.tr olarak inceleyelim…

 

google dijital atölye

 

 

 

 

Google Dijital Atölye’ye Nasıl Üye Olunur?

Online eğitimin oldukça yaygın hale geldiğini biliyoruz. Google Dijital Atölye’ye Nasıl Üye Olunur? birlikte inceleyelim.

Öncelikli olarak;

  1. Bu linkten siteye giriş yapıyoruz.

google dijital atölye

2. Google hesap bilgileriniz(Gmail ile) giriş yapınız.

 

google dijital atolye

 

3. Eğitim alacağınız alan ve seviye seçimi yaparak kurslardan birisine katılabilirsiniz.

google atölye dersleri

 

4. Eğitim alacağınız alan ve seviye seçimi yaparak kurslardan birisine katılabilirsiniz. Eğitimi tamamladığınızda size sertifika verilecektir.

Yapmanız gereken tek şey sistemde olan modülleri okumanız ve videoları izlemeniz. Modül sonunda verilen testleri hatasız olarak yapmanız gerekir. Böylelikle sınavı başarıyla geçmiş olacaksınız

Sınava hazırlık için her modül sonunda değerlendirme testi bulunmaktadır. Bu soruları çözerek, sınava daha verimli hazırlanmış olacaksınız. Google Dijital Atölye de aldığınız sertifikayı CV’lerinize ekleyebilirsiniz.

Google Dijital Atölye Ücreti

Google Dijital Atölye Ücreti merak konusudur. Bu kadar getirisi olan bir şeyin ücretli olduğunu düşünenlerin yanıldığını söyleyebiliriz. Evet yanlış duymadınız…

Böyle bir sertifika sayesinde özgeçmişinizi bir tık daha yukarıya taşıyabileceğinizi söylemek mümkün. İş dünyasında google gibi bir firma ile onay almak kariyerinizi daha üst seviyelere taşıyacaktır.

Google Dijital Atölye Merak Edilenler

Google Dijital Atölye ile kariyerinize katkı sağlamınız açısından bir fırsattır. Google Dijital Atölye Nedir? Merak Edilenler şu şekilde sıralanabilir.

  1. Google Dijital Atölye de yaş sınırı var mı?

– Google Dijital Atölye de yaş sınırı bulunmamaktadır.

2. Google Dijital Atölye sertifikası ile ne yapılabilir?

– Özgeçmişinizde sizi daha ön plana taşıyacaktır.

3. Dijital Atölye de hangi bölümler var?

Eğitimin her noktasında ortak konu planlı çalışmaktan geçer. Bunun içinde modülleri takip ederek ve not alarak ilerleyebilirsiniz. Konu dağılımları çok uzun olmadığı gibi, modül içerisinde notlar da bulunmaktadır.
Ayrıca kendinizi sınamanız için her ders sonunda değerlendirme soruları vardır. Bunları çözmek ve not almak işinizi daha kolay hale getirecektir.
Sınavı kaybetmiş olmanız, o sınava bir daha giremeyeceğiniz anlamına gelmez. Sınava tekrar tekrar girebilirsiniz. Peki Google Dijital Atölye Sınavını Nasıl Kazanabilirim?
  • Planlı çalışmak
  • Dersleri takip etmek
  • Videoları izlemek
  • Konu tekrarı yapmak
  • Değerlendirme sorularında eksikleri tamamlamak,
  • Sınavda çıkan soruları not almak bu maddelere dikkat ettiğiniz sürece başarısız olmak imkansız gibidir.

İş hayatında elbette bu sertifika tek başına yeterli değildir. Kendinizi geliştirmek adına makaleler okumalı, iş alanınıza uygun yerlerde staj yapabilirsiniz.

Bu sayede deneyim kazanmış olacaksınız.  Dijital medya günümüzü kapsayan en önemli unsurlardan birisi… Home Office olarak bile gelir sağlayabilirsiniz.

Buradaki kazancınız tamamen size bağlı… Mesleğinizde ne kadar iyiyseniz,  o kadar bilinir olursunuz. Bu sektör birbirini tamamlayan bir döngüdür. Kendinizi tanıtmak için sosyal medya hesabı açabilirsiniz. Böylelikle daha çok tanınırsınız. Ayrıca Youtube kanalı açıp video çekerseniz daha çok ilgi çekersiniz.

Blog açıp, kendinizi ve işinizi tanıtan yazılar yazarsanız bu bilinirliği bir tık daha arttırmış olursunuz.

Mecralar arasında link verme yaparak, birbirleri arasında bağlantı kurulabilir hale getirebilirsiniz. Dijital medyanın en güzel kısımlarından birisi de budur. Bağlantı yönlendirme sayesinde daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.