SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Facebook Reklamlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medya
facebook reklamlarda dikkat edilmesi gerekenler

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Hepimiz ara sıra facebook reklamları ile ilgili makaleler okumuşuzdur. Okumadıysanız bile bu ilk olacak. Facebook reklamları gerçekten çok etkili özellikle instagram ve hızlı makaleler gibi alanlarda otomatik olarak reklam paylaşabilmesi sayesinde çok güçlü durumda. Facebook büyük bir kullanıcı kitlesine sahip instagramı da sayarsak gerçekten dünyada kullanmayan yok gibi. Fakat facebook reklamlarında dikkat edilmesi gereken bazı önemli adımlar var.

1- Reklam Onur Kırıcı Olmamalı.

Müşterileri çekmek istiyoruz. Fakat bunu yaparken facebook ilkelerini ve bence insani ilkeleri hiçe saymamalıyız. Mesela “İcralıksınız biz size kredi veririz” gibi metin ve görsel kabul edilmeyeceği gibi ayrıca doğru bir yöntem değil. Onun için reklamlarınızda pozitif söylemlere yer vermenizi öneriyorum.

2- Daha fazla görsel az yazı. 

Size tavsiyem görseli ön plana çıkarın. Bir resmi yazılarla boğmayın. İlan verir gibi görseller oluşturmayın. İçinde tasarım ve zeka gizli olsun. Çok kişinin dikkatini çekmek istiyorsanız bunu mutlaka uygulayın. Görseliniz ne kadar ilgi çekici olursa o kadar başarılı olur. O kadar çok kişiye gösterir.

3-  Video Reklamına önem verin.

Facebookta şu sıra trendde olan videolar… Evet facebook videoları daha fazla öne çıkarıyor. Özellikle kurgulanmış videoları. 15 saniyeyi geçmeyecek güzel bir tanıtım videosu harika sonuçlar almanızı sağlayabilir. Dikkat edilmesi gereken ise sesli videolarınıza mutlaka altyazı ekleyin.

4- Boyutlar çok önemli

1:1 boyut facebook’ta olduğu kadar instagram’da da işinize yarayacaktır. Bizim size tavsiyemiz otomatik reklam alanlarını kullanmanız olacaktır. Hikayeler için 9:16 dikey formatı ekleyebilirsiniz.

5- Renklere dikkat

Renkler bir tasarımın olmazsa olmaz unsurlarındandır. Ama facebookta genellikle kırmızı renkler ve yoğun kontrastlar iyi çıkmamaktadır. Buna dikkat etmeniz çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.