SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Facebook’ta Mavi Tik Nasıl Alınır | Hesap Doğrulama

Sosyal Medya
facebook mavi tık

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Facebook’ta mavi tik almak aslında hiç zor değildir. En azından gerçek anlamda ihtiyacı olan kişiler ve kurumlar için. Mavi tik doğrulanmış rozet almak için bu adımları uygulamanız gereklidir. Bir sayfa veya Profilde hesap doğrulama işlemi nasıl yapılır? Cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Bir Sayfa veya profilde doğrulanmış rozeti ?revision=837972589989872&name=pages blueverifiedbadge shared&density=1 mavi tik görürseniz Facebook, bu Sayfa veya profilin bu tanınmış kişi, medya şirketi veya markanın gerçek Sayfası veya profili olduğunu onaylanmış demektir.

Mavi Tık için (doğrulanmış rozet) için ne gereklidir.
Facebook hesabı değerlendirirken belli kriterlere dikkat eder. Bunlar sırasıyla.
  • Özgün olmak: Hesap gerçek bir kişiyi, tescilli bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmelidir.
  • Benzersiz olmak: Hesap, temsil ettiği kişi veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır. Bir kişi veya işletmenin sadece bir hesabı doğrulanabilir, dile özel hesaplar bu konuda istisnadır. Genel ilgi alanlarına yönelik hesapları doğrulamaz
  • Eksiksiz olmak: Hesabın aktif olması ve hakkında kısmı, profil fotoğrafı ve en az bir gönderiye sahip olması gerekir.
  • Dikkate değer olmak: Hesabın tanınmış, sıkça aratılan bir kişi, marka veya kuruluşu temsil etmelidir.
  • Bir kapak fotoğrafı
  • Bir profil fotoğrafı
  • Hakkında yazısı
  • Facebook’un kurallarına uyan bir isim
  • Hesapta paylaşılmış en az bir adet içerik

Bu şartları yerine getiren bir sayfanın yapması gereken şey Facebook İletişim Formundan iletişime geçmesi gerekir. Gerekli belgeleri göndermesi ve Neden bu rozete ihtiyacı olduğunu anlatması gerekir. Bir profil başvurusunda ünlü bir kişi iseniz bunu yazmanız ve diğer sayfaların taklitlerinden ayrılması gerektiğini bildirmeniz gerekir. Aynı şey firmanız içinde geçerlidir. Kısaca facebook zaten sizin ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsa buna onay verilecektir. Eğer başvurunuz kabul edilmezse 30 gün sonra tekrar başvurabilirsiniz.

6 Responses

  1. Hi I want to get a blue badge at half TikTok now while I'm here please help me I'm a cook I've opened a YouTube channel to highlight myself there I want to be a phenomenon at TikTok on YouTube channels on your behalf

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.