SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

İnstagram Hikayelerini Nasıl Kurgulamalısın.

Sosyal Medya
instagram hikayeler

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

İnstagram hikayeleri gerçekten çok önemli bir özelliktir. Sayfanız 10000 kişi olduktan sonra link koyarak bu özelliği çok daha verimli kullanabilirsiniz. İnstagramın bu özelliği çok sevildi. Fakat bir işletme sayfanız varsa bu özellik çok daha yoğun kullanılmalıdır. Paylaşım sınırı olmayan bir platform. Kısaca istediğiniz kadar hikaye paylaşabilirsiniz. Fakat abartmamak çok önemli. Hangi hikayenin ilk sırada olmasını istiyorsanız ilk sırada onu paylaşmanız önemlidir. Hikayeler 24 saat geçerlidir.

Hikayelerde boyut çok önemli

1080:1920 bir video veya resim boyutu ile başlayın. Bu sayede hikaye tam olarak ekrana oturacaktır. Burada önemli olan adım doğru programı kullanarak bu süreci ilerletmektir. Benim tavsiyem adobe programlarını kullanmanızdır.

Hikayede video tercih edebilirsiniz.

Pek çok kişi görsel hikayeleri kolaylıkla paylaşıyor ve tercih ediyor. Ama güzel bir video hikaye çok daha fazla etki edecektir.

Çok hikaye paylaşımı

Bence ilgi çekici 5 veya 6 hikaye 20 veya 30 hikayeden daha çok görülecektir. Unutmayın hikaye görünümleri ilk hikayeden sonra baya düşmektedir. Onun için en önemli hikayenizi en başa koyun.

Renk Kombinasyonu

Görsellerinizi hazırlıyorsanız görsellerde mutlaka doğru renkleri kullandığınıza dikkat edin. İnsanların ilgisini çekebilecek dikkat çekici renkler size avantaj sağlayabilir.

Yukarı Kaydır.

Videonuzu hazırladığınız ve gayet güzel kurgulanmış bir video oldu. Bu arada hikaye süresi 15 saniyedir bir video için ona göre kurgulamanız önemlidir. Sitenize gitmesi için linkte koydunuz. Fakat bir şey eksik ve bence en önemli şey eksik diyebilirim. Yukarı kaydır işareti. İnstagram bunu kendi eklemiyor ve insanlar bir link eklediğiniz farkına varamayabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.