SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Tiktok’a Reklam Vermek. Nasıl Verilir?

Sosyal Medya Reklamları
tiktok reklamları

Kategori :

Sosyal Medya Reklamları

Paylaş :

Eğer firmanız tiktok’a reklam vermek ile ilgileniyorsa bunun yöntemini size anlatmak istiyorum. Tiktok her geçen gün büyüyen bir mecra ve şu anda snapchat ve twitter’i geçmiş durumda. Ayrıca yakın bir tarihte youtube’tan daha fazla video izlenmesine ulaştı. Bu da pek çok büyük firmayı tiktok’ta reklam vermeye teşvik etti.

Peki Tiktok işletmeniz için uygun mu?

Bu araştırmanız gereken önemli bir konu. Tiktok 13-24 yaş grubunun %45 ile var olduğu bir platform. Kısaca genç kuşak bu platformda yer alıyor. Eğer işletmenizin hedefi bu kuşaksa kesinlikle hemen reklam vermeye başlayabilirsiniz. Söylemeliyiz ki tiktok bir kaç yıl içinde çok daha fazla yaygınlaşacak gibi duruyor.

Tiktok Bütçesi

Tiktok’ta reklam vermek şu anda biraz pahalı gibi. Kampanyalar 10$ gibi işlemlerle başlıyor. Büyük işletmelerin problem etmeyeceği bu rakamlar küçük işletmeler için biraz zorlayıcı olabilir.

Tiktok’a Reklam Vermek İçin

#1 Reklam Hesabı Oluştur.

İlk reklam hesabınızı oluşturun. Linkten reklam hesabınızı oluşturabilirsiniz. >>>https://ads.tiktok.com/

Burada bir form ile karşılacaksınız ve doldurmanız istenecek. Formdan size dönüş yapılacak ve hesap oluşturulacaktır. 5 iş günü içinde dönüş yapılacaktır.

tiktok reklamları

#2 Facebook Auidience ile Reklam vermek

Eğer facebook’a reklamı veriyorsanız… Reklam modelini seçtikten sonra otomatik reklam alanları derseniz tiktok’ta reklamınızı göstermiş olursunuz. Ama tabii direk reklam veremiyoruz. Auidience reklam alanını seçerek reklam verebiliyoruz.

Tiktok büyümekte olan bir platform firmanızı ve kendinizi bu platforma mutlaka ekleyin. Tiktok şimdiden pek çok popüler sosyal medya platformunu geride bırakmış durumda sizde bu platformda video paylaşabilir ve kişilere ulaşabilirsiniz.

 

 

2 Responses

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.