SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

10 Siyah Şapka Seo Tekniği | Black Hat Seo

SEO
Siyah Şapka Seo Tekniği

Kategori :

SEO

Paylaş :

Siyah şapka seo tekniği araştırıyorsanız, günümüzde kullanılan siyah şapka seo tekniklerine bir göz atın. Black hat seo Google algoritması ciddi anlamda akıllı ve bu tekniklerden artık eskisi kadar çalışmıyor. Ama yine de hâlâ bazı sayfalar çok hızlı şekilde yukarı çıkabiliyor. İşte burada siyah şapka seo teknikleri kullanılıyor. Siyah ve beyaz şapka seo teknikleri nelerdir? Beyaz şapka seo işi doğru yoldan yapmak ve Google serp yerleşimini manipüle etmeden yer edinmedir. Siyah şapka ise tamamen Google algoritmasını alt etme yollarını bulmanın peşinde gider. Bu sayede de bir süre ilk sayfa hatta ilk sıraya kadar çıkabilir.

Seo Temel Kuralları Nelerdir. Mutlaka bu yazımızı da okuyun.

Siyah Şapka Seo Tekniği Nedir?

Google’ın Web Yöneticisi Yönergeleri, arama motoru optimizasyonu yaklaşımınız için temel kuralları sağlar. SEO sıralaması için Google’ın kurallarını ihlal eden taktikler veya kısayollar kullanırsanız, sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsınız. Siyah Şapka Seo teknikleri genellikle algoritmanın güncellenmesi ile ortadan kalkar. İşte burada olan size veya hırslı müşterinize olmaktadır. Müşterinizden habersiz yapıyorsanız etik kuralları da çiğnemiş bulunuyorsunuz.

Google, web sitenizin siyah şapka SEO tekniklerini kullandığını keşfederse, sizi cezalandıracaktır. Google’dan ceza almak, arama motorunun PageRank algoritmasını değiştirmesine, web sitesinin derecelendirme puanını düşürmesine veya en kötü durumda, onu tamamen kaldırmasına neden olur.

Google’ın kurallarını ihlal edip etmediğinizden emin değil misiniz? Herhangi bir soruyu yatıştırmak için sorabileceğiniz basit bir soru var: SEO yaklaşımınız okuyucularınıza değer sağlamaya mı yoksa yalnızca iyi sıralamaya mı odaklanıyor? Niyet tamamen sıralamayla ilgiliyse, planınızı yeniden gözden geçirmelisiniz.

Hâlâ Kullanılan 10 Siyah Şapka Yöntemi Nedir.

1- Ücretli Backlink Almak.

Bunu çoğu seo uzmanı hâlâ uygulamaktadır. Ücretini ödeyerek bir sayfadan backlink almak kolay ve hızlı sonuçlar almanıza yardım eder. Aynı zamanda da kesinlikle Google tarafından yasaklanmıştır. Peki Google sizin ücret ödeyerek link aldığınızı nerden bilebilir. İşte burada algoritma ve elle yapılan incelemeler devreye girer. Eğer link aldığınız sayfa Google tarafından link satışı yaptığı kanıtlanmış bir sayfa ise size zarar verir. Hatta Google algoritmasına göre ceza alabilir ve serpte gözükmeyebilirsiniz.

Önerilen Beyaz Şapka Yöntemi

Yapılması gereken güçlü ve etkin içerikler oluşturup bağlantı almayı beklemektir. Bir diğer yöntemde bağlantı almak istediğiniz sayfalarla iletişime geçerek ortak paydada buluşmak olabilir. Sayfanın hatalarını tespit edip yardım etmek gibi.

2- Spam Yorumlar.

Günümüzde en çok kullanılan siyah şapka yöntemidir. Ne yazık ki wordpress altyapılı sitelerde çok daha fazla spam yorum gelmektedir. WordPress güncellemeler ile artık yorumları nofollow olarak işaretlemekte ve seo değeri kalmamaktadır. Seo değeri olması için dofollow işaretlenmesi çok daha önemlidir. Ama yine de kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Bot programlar sayesinde otomatik olarak spam yorumlar milyonlarca sayfaya gönderilmektedir.

Önerilen Beyaz Şapka Yöntemi

Değer verdiğiniz sayfalara sizinle alakalı içeriklere yorum yazmanız ve uygun görürlerse web sitenizi bırakmanızı öneriyoruz. Unutmayın gerçek bir seo en az bir yıllık süreçte tamamlanır.

3- Hacklink.

Galiba tam bir siyah şapka seo tekniği nedir derseniz, hacklink derim. Bu sayfa yöneticisinin izni olmadan sayfa paneline ulaşıp hackleme yöntemi ile link yerleştirmektir. Bu yöntem ile yapılan işlem büyük bir siber suç kapsamına girmektedir. Bu yüzden hacklink asla uygulanmaması gereken bir yöntemdir.

Önerilen Beyaz Şapka Yöntemi.

Gerçekten başarılı işler yapanlar için link almak zor değildir. Onlar bir süre backlink almaya doğal yollarla başlarlar. Onun için yararlı içerik üretmeye başlayın.

4- Yinelenen İçerik.

Kopyala yapıştır içeriği diyebiliriz. Bu içerik yöntemi ile yazılmış olan bir yazıyı kopyalayıp sitede yayınlamaktır. Bu yöntem Google tarafından yasaklıdır. Fakat yine de uygulanmaktadır. Bu yöntem ile yapılan sayfalarda Google bazen siteyi öne alabilir. Ama bir süre sonra yok olacaktır.

Önerilen Beyaz Şapka Yöntemi.

Tek söz ile özgün içerik Seo’nun gerçek dostudur.

5- Takla Attırma.

Çoğu zaman uygulanan bir siyah şapka seo tekniği diyebiliriz. Yazılan bir içeriği tekrar özgünmüş gibi kelimeleri değiştirerek yazma yöntemidir. Google bir süre manipüle edilir ama daha sonra sıkıntı yaşanacaktır.

Önerilen Beyaz Şapka Yöntemi.

Özgün içerik tek çaredir. Özgün içerik üretmedikçe google sıralamasında istenen noktaya gelinememektedir.

6- Birinci Sıradaki Rakip Tüm Kelimelerini Kullanma.

Çılgınca bir teknik ama yapılıyor. Rakip sitenin değerli görülen 300 anahtar kelimesini kullanmayı sağlayan bir yöntem. Bu yöntem ile tüm ara kelimeler çıkartılıyor. Bu yazıya ters index uygularsanız göreceğiniz kelime sayısı 50 ile 150 arası değişebilir. İşte ters index yöntemi günümüzde kullanılan yöntemlerden biri. Bunu yapan programlar bile bulabilirsiniz.

Tüm bu kelimeleri içeren benzersiz bir metin oluşturun. Öyleyse, şunu anlayın: genellikle bir SEO içerik yazarı, metne yerleştirilmesi gereken yaklaşık 4-5 anahtar kelime alır.

Bu durumda, SEO içerik yazarı yaklaşık 300 anahtar kelime alır. 300 anahtar kelime bir sayfadan alarak yeni bir yazı yazın sonuç istediğiniz gibi olabilir.

Önerilen Beyaz Şapka Yöntemi.

Rakip siteleri analiz edip Semrush gibi programlarla bu sitelerdeki önemli anahtar kelimeleri keşfedebilirsiniz. Bunu google anahtar kelime planlayıcı ile de yapabilirsiniz. Size o sayfadaki anahtar kelimeleri verecek pek çok program bulunmaktadır.

7- Resim Manipüle Etme Teknikleri.

İster inanın ister inanmayın Google için hala geçerli bir yöntem. Google yansıtılmış ve manipüle edilmiş resimleri tanımıyor. Peki bu ne demek. Google arama ağı kadar görsel ağda büyük bir seo kazancı sağlayabilmektedir. Kısaca google eşsiz bir resme çok değer vermektedir. Stok bir resmi bir kaç stok resim ile manipüle ederseniz sonuçta artık tamamen farklı bir resminiz olacaktır.

 

foto manipülasyon tekniği seo

Önerilen Beyaz Şapka Yöntemi. 

Bir freelancer ile vektörel ve size özel fotoğraflar için anlaşmalısınız. Özellikle google görsel ağdan trafik almak istiyorsanız eğer. Google görsel trafik size backlink ve daha pek çok seo kazancı sağlayabilir.

8- Harici görüntüleme alma ve Tıklatma Alma Yöntemleri

Genellikle 2. el satışı yapan sitelerde uygulanan bir yöntem. “X firma ve anahtar kelimesi ile arama yapın mezat satışına katılın” mersin x halı yıkama araması yapıp sitemize gelin. Mezat satışına katılın şeklinde bir yöntem. Gerçekten çoğu kişi tarafından kullanılan bu yöntemde yeni bir siyah şapka tekniği olarak hayatımıza girdi. Bunun dışında tıklamayı manipüle eden her yöntem bu konuya girmektedir. Whatsapp gruplarında aratın ve tıklayın demek bile 🙂 Şaka yapmıyorum.

Önerilen Beyaz Şapka Yöntemi.

Markalaşma çalışmalarını, sosyal medya ve diğer reklam ağlarında doğru şekilde değerlendirmek çok daha önemlidir. Sayfanızda seo trafiğinizi bir anda arttırmasa bile düzenli yatırım ile bilinirliğinizi çok iyi bir şekilde arttıracaktır.

9- Blog ağı kurmak. 

Geri bağlantı almanın en hızlı yolu bir blog ağ kurmak diye düşünüyorsanız, siyah şapka seo tekniğinin bilinen en eski yöntemlerinden birine ışık yakmış oluyorsunuz. Blog ağı kurmak harici bağlantılar için bir yöntem gibi dursa bile Google tarafından yasaklanmıştır. Anlaşılması durumunda tüm sıralamanızı kaybetmenizi sağlayacak bir yöntemdir. Özel Blog Ağı ile hızlı bir yükseliş sonra bir daha çıkmamak üzere büyük bir düşüş yaşayabilirsiniz.

Önerilen Beyaz Şapka Yöntemi.

Site içeriğinizdeki blog yazılarına önem vermek ve müşterilerin okuyacağı, ilgisini çeken içerikler girmek önemlidir.

10- Rich Snippets Yöntemi.

Google zengin içerik yöntemi çok işe yarayan bir yöntemdir. Tabii kötüye kullanılmaz ise. Bu yöntem; Sayfanın içeriğine özellikle e-ticaret sitelerinde satın alınmış veya manipüle edilmiş yorumlar yaptırmaktır. Bu durumda o sayfanın değeri çok artmaktadır. Ama Google bunu fark edebilir ve sizi cezalandırabilir.

Önerilen Beyaz Şapka Yöntemi.

Yorum yazmayı teşvik edecek yollar denenmelidir. Yorum yazan kullanıcıların puan kazanabileceği yöntemler uygun olabilmektedir.

 

Mutlaka yaralanmanız gereken bir kaynak Orsa Medya: Tıklayınız

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.