SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

İnstagramda Reklam Vermek [Az Bütçe] [Resimli]

Sosyal Medya Reklamları
instagram reklam girmek

Kategori :

Sosyal Medya Reklamları

Paylaş :

İnstagramda reklam vermek gerçekten kolaydır. İnstagram reklam fiyatları aslında çok değildir bir haftalık reklamı 50 tl gibi ücretle verebilirsiniz. Burada mantık ne kadar çok para yatırırsanız o kadar kişiye erişirsiniz. İnstagramda reklam çeşitlerini birlikte adım adım inceleyelim

Hesabınızı işletme hesabına çevirmenizi tavsiye ederim. Bu sayede analizleri görebilir ve kullanabilirsiniz.

Adım Adım İnstagramda Reklam Girmek [Tanıtım]

1- Tanıtımı Seçin ve işleme başlayın.

Tanıtım yapacağınız hesaba gelin ve tanıtım yapmak istediğiniz görselin altında tanıtım yapa tıklayın. Ya da profile girip tanıtım yap bölümünden tanıtım yapmak istediğiniz ürünleri seçebilirsiniz.

instagram-tanitim

2- Reklam Modelini Seçin ve reklam modeline göre reklam girin.

3 Seçenek sunuyor instagram burada

  • Profil
  • Direct Mesaj
  • İnternet Sitesi

Üçünün amacı üç yere kullanıcıyı çekmek. Profil seçtiğinizde beğeni sayınızı artttırmak çok kolay olacaktır. Amacı profil ziyaretlerini arttırmaktır. Beğeni sayınızı arttırmak için yapmanız gereken bu adımdır.

Direct Mesaj kesinlikle ürün satışında etkili olacak adımdır. Müşterinin sizle iletişime geçmesini ve DM ulaşmasını istiyorsanız mutlaka yapmalısınız.

Site trafiğiniz için ise kesinlikle internet sitesi seçmelisiniz. Eğer kullanıcıya satışa hazır bir site sunuyorsanız kesinlikle avantajlıdır.

instagram reklamları 2

3- Hedef kitlenizi oluşturma ve seçmeniz gerekir.

Hedef kitle seçimi gerçekten çok önemlidir. Buradan bölge, yaş, cinsiyet ve ilgi alanlarını seçebilirsiniz.

Birden fazla bölge seçebilirsiniz. Ayrıca bir ilgi alanı girdiğinizde mesela mobilya gibi size bununla ilgili ilgi alanlarını otomatik olarak önerecektir. İnstagram’ın sizin için uygun gördüğü otomatik hedef kitleyi kullanabilirsiniz. Ben bunu önermiyorum. Hedef kitlenizi kendinizin oluşturması çok önemlidir. Özellikle belli bir şehre veya kitleye hizmet veriyorsanız.

hedef kitle instagram

 

 

hedef kitle

Kendi Hedef Kitleni Oluştur dedikten sonra hedef kitleye bir isim veriyoruz. Yaş ve cinsiyeti seçiyorsunuz önerim 18 yaş üstü ve 50 yaş altı seçim yapmanızdan yanadır. Ama hedef kitle yaş seçiminiz tamamen sizin satış portfolyonüze göre değişiklik gösterebilir.

 

 

 

hedef kitle instagram 2

İlgi alanlarınızı seçin. Kişisel gelişim bizim sitenin ilgi alanıdır. Bunu yazdığımızda otomatik olarak önerilen ilgi alanlarını size vermektedir.

 

hedef kitle instagram 3

Bölgeleri ekliyorsunuz. Birden çok bölge ve şehir veya ülke seçebilirsiniz.

4- Bütçe ve Süre Seçiyoruz. Bütçenizi belirliyorsunuz.

İşte instagram’da her bütçeye göre reklam girmek mümkün. Kısaca 30 veya 40 liraya bile reklam girebilirsiniz.

instagram bütçe ve süre

5- Her şey hazır geriye sadece onaya göndermek kalıyor.

instagram reklam hazır

İnstagram reklamı oluşturduktan sonra onay süreci vardır. Eğer ilk defa reklam giriyorsanız bu süre bir kaç güne kadar uzayabilir. İnstagram reklam politikasına ters bir işlem yapmadıysanız reklamınız onaylanır. Reklam istatistiklerini Profil>Tanıtım bölümünden takip edebilirsiniz. Analizleri mutlaka aktif hale getirin. Bunun için işletme hesabı açmanız doğru olacaktır. Ayrıca facebook sayfası açıp instagram hesabına bağlamanızı öneriyorum. Bu sayede bir reklam hesabınız olacak ve oradan instagram analizlerini görebileceksiniz.

İnstagram da az bütçe ile reklam girmek size fayda sağlar. Burada doğru stratejiyi oluşturmanız çok önemlidir. Kesinlikle takipçi satın almayı önermiyorum başka kişilerden. Sahte hesaplarla instagram sayfanızı doldurmayın. İnstagram bir süre sonra bu hesapları siliyor. Ayrıca sayfanıza zararı dokunacaktır.

[su_box title=”İnstagramda Satış Yapmanın Yolları” radius=”6″]Bu konuyu sizin için yazdık. İnstagramda satış yapmanın yollarını mutlaka okuyun. Size en uygun yöntemleri yazdık. İnstagramda satış yapmak[/su_box]

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.