SİNERJİ.ESNEKLİK.ODAK

Facebook’tan Organik Trafik Elde Etmek

Sosyal Medya
facebook ile trafik arttırma

Kategori :

Sosyal Medya

Paylaş :

Hepimiz facebook’a aşinayız. Pek çoğumuz ise bu platformu pek kullanmıyor artık. Facebook eskisi gibi değil. Bunun en büyük sebebi facebook’un artık sayfalara çok fazla gösterim vermemesi. Facebook algoritmasını sürekli güncelliyor. İnsanların görmek istediği şeyleri onlara göstermek istiyor. Bu da sizi takip eden kişilere daha gösterim yapmasına neden olabiliyor.

Peki Ne yapmamız Lazım?

Facebooktan en hızlı yolla organik trafik elde etmenin 7 yolu

#1 Click bait yapmayın.

Sansasyonel haber olarak niteleyebiliriz. Çoğu popüler sayfa bu yöntemi kullanıyor. Ama size kötü bir haberim var. Bu sayfaları yakında kötü süprizler bekliyor olabilir. Çünkü facebook savaş açtı.

#2 Yararlı içeriğe odaklanın.

İçeriği linkli yayınlıyorsunuz fakat bu genellikle yeterli olmuyor. İçeriğinizin kısa bir özetini yazın.

#3 Grupların gücünü kullanın.

İçeriklerinizi uygun gruplarda yayınlamak size büyük bir dönüşüm sağlayabilir.

#4 Etkileme içerikleri Algoritmaya eklendi.

Kısaca siz çekiliş yapıyorsanız bir süre sonra facebook tarafından cezalandırılabilirsiniz. Bu durum sizin sayfanızın facebook kalite puanını düşürebilir. Etkileme yorum yaptırma ve etiketlemek bunları facebook ilkeleri doğru bulmuyor.

#5 Sayfanızın kitlesini doğru analiz edin.

Sürekli özlü sözler paylaşan bir sayfa bir anda linkli bir içerik paylaştığında çok fazla bir şey beklemesin. Kısaca sayfanızın kitlesi okumayı seven ve linklere basan bir kitle olmalı. Bunu ise sizin yapmanız gerekiyor. Kitleyi alıştırmanız gerekiyor.

#6 Facebook kanallarını inceleyin.

Link paylaşan diğer popüler kanalların taktiklerini inceleyin. Sayfanızı doğru büyütün. Yoksa çok büyük bir sayfanız olsa bile trafik alamayabilirsiniz.

#7 İlgi çekici içerikler oluşturun.

Ezbere bağlanmış sözler ve tasarımlar size yararlı olmayacaktır. İnsanların parmaklarının ucundasınız. Aşağı doğru kaydırırken onları durduracak görseller ve sözler hazırlamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Blog

Son Yazılarımız

Dijital Pazarlama ile İlgili Her Konuya Buradan Ulaşabilirsiniz.