Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı olarak yıllardır çalışmaktayım. İlk önce çalışacağım firmanın sosyal medya’da neler yaptığını analiz eder ve ona göre çalışmaya başlarım. Web sitesi burada çok önemlidir. Firmanın web sitesi yoksa veya ihtiyaçları karşılamıyorsa işletme ile görüşüp uygun web sitesini oluştururuz. E-ticaret veya kurumsal site için gerekli adımları atarız.

Sosyal Medya’da bizim için önemli 4 mecra vardır. Bunlar sırasıyla

  • Facebook
  • İnstagram
  • Pinterest
  • Linkedin

Bu mecralar her geçen gün gelişmekte ve büyümektedir. Ayrıca tiktok ve tumblr değerlendirilebilir.

Peki neden twitteri her işletmeye önermiyorum. Twitter mobilya giyim vb mecralarda çok faydalı değil. Burada harcanacak enerjiyi instagram ve hatta pinterestte harcayarak daha fazla trafik ve müşteri kazanabilirsiniz.

Fakat siyasi adaylar ünlü kişiler için kesinlikle olmazsa olmaz bir platform.

Burada tavsiyem doğru analiz edilmesi… İhtiyaca göre ilerlenmesidir.

home-banner
[kepler_headline kepler_align=”-center” kepler_title=”Sosyal Medya’nın Etkileri”]

Sosyal medya çok etkili bir alandır. Dünya genelinde insanların çoğu araştırmalara göre bir sosyal medya platformunda bir saatini harcıyorlar. Genç nesilin tercih ettiği Youtube yakın zamanda fenomenlerini üretmiş durumda. Pek çok kişi youtube’da paylaşım yaparak ciddi paralar kazanmaktadır. Youtube’u bu platformlardan ayrı tutsakta önemli bir sosyal medya platformudur. Yine firma analizinden sonra eğer işletmenin bu platforma ihtiyacı varsa kurulur.

Sosyal medya uzmanlığını yaptığım firmalarda büyük bir zamanı paylaşım tasarlamaya ayırırım. Photoshop, İllustrator vb programlarla gerekli görselleri oluştururum.

Video paylaşımları çok önemlidir. Özellikle reklamlarda ve hikayelerde videonun gücünü kullanırım After effects’te kurguladığım videoları Adobe Premiere’de montajlayarak en uygun hale getiririm.

Fark yaratacak tasarımlar ve sloganlar ile marka farkındalığı yaratırım.

İsteğe göre sosyal medya eğitimi vererek kişinin hem reklam hemde sosyal medya yönetiminde etkin olmasını sağlarım. Size iki seçenek sunuyorum. İsterseniz ben yönetirim veya sizi gerekli eğitimi veririm. Karar sizin.

HEMEN BAŞVUR

    *Başvurular gizlidir. Verdiğiniz bilgiler üçüncü şahıslarla asla paylaşılmamaktadır. Bu Ön Başvurudur.